Step7 de yazılmış programı S5 de çalıştırabilirmiyiz?

PG cihazında hem step5 hem de step 7 kurulu ve PGde *.s5d uzantılı dosyaları açmak istiyorum,üzerine gelip çift tıkladığında direk step7 açılıyor ama dosya açılmıyor...s5d uzantılı dosyayı nasıl açarım...yardımlarınız için teşekkürler...

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
gecekusu_0144 ' Alıntı:
PG cihazında hem step5 hem de step 7 kurulu ve PGde *.s5d uzantılı dosyaları açmak istiyorum,üzerine gelip çift tıkladığında direk step7 açılıyor ama dosya açılmıyor...s5d uzantılı dosyayı nasıl açarım...yardımlarınız için teşekkürler...
s5d dosyalarını Step7 ile değil, Step5 programıyla(DOS ortamında çalışan) açabilirsin. Önce Step5 prg. aç ve File-Open kullnarak s5d dosyalarını göster.

benim programda mı sorun var anlamadım file-open maalesef yok....oyüzden açamadım zaten....

sn gecekusu_0144:
"teşekkür ederim yalnız ben bendeki step 7de conveti bulamadım...versiyon step 7 microwin 3.1.6 bundan kaynaklanıyor olabilir mi acaba ....kaynaklanıyorsa hangi verisyonu yüklemem gerek..."

yukarida s7 200 v3.1den bahsetmissin.s7 200 patenti amerikan olup sonradan simens sahadaki kucuk uygulamalar icin kendi catisina almis.alt sistem dosyalari (simens step5 ve s7300/400) ile uyusmadigi icin convert islemi yapamazsin. zaten step5 proramini ve s7 300/400 programlarini incelediginde veriler komutlar asagi yukari aynidir.kolay gelsin

Pardon
(step5 to s7200) icin yazacaktim kusura bakmayin

Forum istatistikleri

Konular
128,443
Kullanıcılar
450,373
Son üye
kidorki

Yeni konular

Geri