Sony Xperia Xa1 ultra hard brick.

Neomatr

Üye
selamlar,

telefonuma root atmaya calıstık. denemez olaydık. nereden bılebılırdık kı sony nın cok sorunlu oldugunu bu konuda ?

telefonu unlock ettik, twrp yükledik sorunsuz
sonra rom atinca brick oldu.
fastboot&flashboota girmiyor, pcye ya da fişe takınca sadece kırmızı ışık var .

denediklerimiz: (arka kapağı açtırdık)
- arkadaki reset tuşunu denedik
- usbc kablosuna bakır tel bağladık test pointleri denedik( yapabıldıgımız kadar )
- pili çıkartıp vol - tuşuna basarak pcye bağladık
- pili çıkartıp telefonu şarja taktık biraz bekledikten sonra pili bağladık

bu konuda yardımcı olabilecek ve fikri olabilecek kisiler ayrdımcı olabılırse sevınıriz.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Bende aynı tlf kullanıyorum ama,hiç macera aramadım. Ne bunda ne diğer telefonlarda.

Bende aynı tlf kullanıyorum ama,hiç macera aramadım. Ne bunda ne diğer telefonlarda.

sizin gibi emekli beylere macera fuzuli zaten. telefonun kısıtlanan ve ıhtıyacım olan ozellıklerıne erısebılmem ıcın yaptım. yardımcı olabilecekler yazsın lütfen.

sizin gibi emekli beylere macera fuzuli zaten. telefonun kısıtlanan ve ıhtıyacım olan ozellıklerıne erısebılmem ıcın yaptım. yardımcı olabilecekler yazsın lütfen.
Tam yardım edeyim diyorum bu üslupla karşılaşınca "bırak maceranın tadını çıkarsın" diye bırakıyorum.
Madem karşınızdaki insanın yaşını biliyorsunuz hürmet göstermeniz daha iyi değil mi...

üslubumdaki yanlıs nerededir acaba ? beyefendi bu durumu macera olarak tanımlamıs ben de kendısının rootlu telefonun ozellıklerıne ıhtıyacı olmadıgını soylemısım duzgun bır sekılde. kırdıysam ozur dılerım elbet.

ne yazık ki orada da bir sey bulamadım. son yazılımcı bir firmaya verdim onlar da yapamadı test point denemlerine ragmen. anakart degisimi lazım olduguna ikna oldum. delicesine anakrt arıyorm su an. samanlıkta igne aramak gibi bir sey. garantiye verdıgımde ' bu telefonda cizik var garantı kapsamı dısına cıkarır once 400 tl verın sonra yapalım dıye fatura cıkardılar ' emailimde kopyası var isteyene gosterebılırım. sony turkıye bitmis. reziller.

3000 mesaj nasıl yazılmıs belli oldu. fikra gibisiniz. Allah uzun omurler versın amcacım.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,610
Son üye
cagriaytmz

Yeni konular

Geri