Somachine Basic Simulator Modunda Modbus

BK000

Üye
Katılım
23 Mar 2017
Mesajlar
1
Puanları
1
Yaş
27
Merhaba,

Harici bir HMI yazılımı ile modbus üzerinden haberleşmem lazım. Somachine Basic simülasyon modunda bunu yapabilir miyim? Yapabilirsem nasıl yapabileceğim hakkında yol gösterir misiniz? Bilgisayarımda bir seri port terminal yüklü, simülasyondaki modbus kısmını bilgisayarıma bir seri port olarak tanıtabilirsem -bir yolu varsa tabii- seri port terminali ile haberleşeceğim. Haberleşmeyi yaptığımdan emin olduktan sonra HMI yazılımı üzerinde çalışacağım. Yardımlarınızı bekliyorum.

Herkese iyi günler, iyi çalışmalar dilerim.
 
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.

servetd

Paylaşımcı üye
Katılım
29 Haz 2009
Mesajlar
914
Puanları
106
Yaş
52
Konum
ankara
sanmıyorum modbus fiziki bir ortam fizki donanım lazım . yolu yok değil var ama çok çok zor istersen reliance Scada yükle 25 tag ücretsiz yada citect onlarla haberleşirsin .. sıkıntı olmaz ama plclerin simulasyonlarında öle bir şey yok diye biliyorum ... çünki PLC sümilatörleri sana fiziki port açmıyor . fiziki port olmadan oda olmaz ben denedim daha öönce başaramadım ne siemenste ne schneiderde ..
hmi lerin simulasyonundada durum aynı tcp olabiliyor ama rtu olmuyor .. modbus tcpde gatewaylar var ondan ötürü prk problem çıkmıyor .....
yolunu bulursanız banada haber verin simulasyondan modbus rtu haberşelmek için
kolay gelsin
 

Forum istatistikleri

Konular
122,185
Mesajlar
861,767
Kullanıcılar
438,671
Son üye
sedattekin20

Yeni konular

Üst