Softstarlı motor yıldız üçgen yolvermede yanıyor

Var ve dikkatlice motorun etiket akımına göre ayarladım.
Motorun etıkkıet akımına göre derken, yıldız üçgen devre olduguna göre, etıket akımı X0.58= termık röle akımımı, yoksa dırekt etıket akımımı dıyorsunuz.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Termik konusundaki tespitiniz doğru ; resmen afaki konuşmuşum bu mevzuda.Biraz hesap kitap yaptım . Eski bilgilerimi tazeledim. Termik ayarı normal olarak yıldız çalışmadan üç katı fazla akım çekilen üçgen çalışma durumuna göre hesaplanmış ve ayarlanmış durumdadır ( Genel olarak ( Ith = ( Ih=In)*0,58 ) . Bu durumda termik olaya sadece seyirci durumda kalır . Motor da kebap olur ....

Son düzenleme:
motorun etiket değerine dikkat edin ucgende 240 volt olabilir yıldızda 380 volt olabilir
bu şekilde bir motor bende de var 3*380 yıldız diyor

Sayın zeybek motor sargıları komple yanmış. Bende bir zamanlar bobinajcılık yaptım. Kendimde inceledim yanık motoru. Sıcaklık sensörü ilave etmek iyi fikir

Termik, güç devresinin giriş kısmında ve sadece üçgen akımına ayarlı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…