Soğuk Hava Depoları ve PLC

refrigation bende tesekkur ederim , ben suna inanirim yaptigin isin detayını bilmeden plc programı yapamassin , sana hak veriyorum bu yuzden
prosesi iyi bilmek lazim , bu isi yapmak icin plc programcisi olmak yetmez , bazen otomasyon isi icin gidiyorum program yazmaya bana o makinayı kullanan ilk okul mezunu usta prosesi anlatıyor ve ben o prosesi yazıyorum , o ilk okul mezunu usta olmasa ben o sistemin plc programını yazamam , yazsam bile cok zamanımı alır , burda soylemek istedigim sogutma isinde oldugu gibi isi bilen tecrubeli insanlar birlesirse Dixell gibi cihazlar bizdede uretilir , dixell bu isi yıllardır yaptigi icin konuya hakim ,jeneratorlerde de benzer kontroller lar var sizi cok iyi anlıyorum bu yuzden , bazen forumda beyin cimnastigi yapıyoruz , senin verdigin bilgileri zevkle okudum tesekkur tekrar

plc ile cok uygulamayi yapmak mumkun , bazen pahali cozumler olabiliyor , jenerator icin ben plc programi yazmayi denedim , plc programi yazıyorsun fakat plc konfigrasyonu adamların kullandıgı mikroislemcili cihaz daha ucuz ve islerini goruyor , bu yuzden sistemi degistirmediler , bazen plc ler konvansiyonel cihazlardan pahalı olabiliyor

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Şimdi sizin yazdığınız cihazlara baktım bunlar paket cihazlar,benim aklıma bunların hepsi plc ile yazılabilir mi yazılamaz mı gelmişti.Biraz araştırdım çok rahatlıkla yazılabilir.Yani sistemi iyi bilen bir soğutmacı anlatsa senaryoyu expansion valfi bile plc nin puls çıkışıyla kumanda edebilirsin.Ama yapan oldumu onu merak ettim.İlgin ve alakan için teşekkür ederim.

Otomatik olarak kontrol edilipte PLC ile kontrol edilmeyen birşey olamaz soğuk hava depolarıda elbette kontrol edilir ama arkadaşın yazdığı paket kontrol üniteleri soğuk hava deposu gibi genelde aynı özelliklerde çok sayıda üretilen sistemlerde daha verimli sonuçlar verir çünkü bunlar uzun süre içerisinde biriken tecrübe ile pek çok farklı özelliği içinde barındırır.

genelde maliyet olarak PLC den daha ucuza malolur ama satış olarak daha pahalıya satılırlar ama bu tip herhangi standart bir uygulamada defalarca uygulanarak geliştirilen PLC uygulamalarıda üretilen know-how da hesaba katılarak olduk.ça yüksek bedellere uygulanıyor.

standart paket kontrol ünitesi ile kontrol edilen bir sisteme bir efer için PLC uygulamak yapılan tasarrufa nazasran daha değerli olabilecek özelliklerden vazgeçmek demektir bana göre

Electroniceng,

Öncelikle bu forum sitesini tesadüfen bulmama rağmen kısa sürede müptelası oldum tüm yorumcu arkadaşlara teşekkürler.

Eğer yanlış anlmazsan şimdi olmasada mutlaka seninle tanışmak hatta direkt sistem hakkında bilgi olması adına İtalya ya götürebilirim.Burada sistem hakkında istediğin herşeyi görebilirsin ama şunu tekrar söyleyeyim,hazır PLC Scada dan çok daha ucuz maalesef.

Arkadaşlar, İstanbul Avrupa yakasında bulunan soğuk hava deosu için elektrik teknikerleri arıyorum, ilgilenenler bana ulaşabilir, [email protected].

Arkadaşlar, İstanbul Avrupa yakasında bulunan soğuk hava deosu için elektrik teknikerleri arıyorum, ilgilenenler bana ulaşabilir, [email protected]

Arkadaşlar merhaba soğuk hava odalarının ısı kontrolünü yapan dijital termostatların ayar parametreleri mevcut mudur? Şayet varsa linklerini yazabilir misiniz? veya dijital ortamda varsa (acrobat reader, jpeg formatında) [email protected] adresine mail atabilir misiniz? Teşekkür ederim.

dixel xweb3000 modülü ile soğutma sisteminin tamamen kontrolu yapabilirsin.rs485 çıkışla dijital çihazlara bağlayacağın bu modul sayesen parametre değerlerine set değerlerine kolaylakıkla ulaşabileceksn grafik alabilecek uzaktan kontrol ve izleme mesaj ile alarm hepsi bu sistemde mevcut.kompresör basınç değerlirinide koyacağın modüller. ile herşeyi kontol altına alabilirsin.ve bu sistemi sadece bir bilgisayara bağlı kalmadan dünyanın neresinde olursan ol internet üzerinde kolaylıkla ile izleyebilir set değerleri ve parametreleri alarmları herseyi grafik olalark alabilrisin

arkadaşlar bence PLC veya SCADA ile soğutma , iklimlendirme ve havalandırma kontrolü yapmak biraz müsriflik

elektronik cihaz üreten firmalar yılalrdır üzerinde çalışarak sizin bile düşünmediğiniz olasılıkları parametrelere koymuşlar
yok yok
dıxell ile ile her türlü bilgiyi size verebilirim.

PLC aldığınız zaman
yazılımınıda almanız lazım, aldınız dıyelım programlamayı bılmenız lazım, ama dıxell gibi parametrık cıhazlarla sadece kullanma kılavuzunu okuyarak ayarlayabılırsınız.

split tip -18c soguk odada kompresöre likit dönüşü var sistemde likit tutucu akümülatör hiç bir şey yok kompresöre likit dönmesini engellemek için yapılacak bi şey varmı expansion üzerinden ayar yapma şansımız olabilirmi buharlaşmayı kıssak faydası ne olur

Uzaktan kontrollü soğuk oda konusunda Tarlabaşı bulvarında KAMER SOĞUTMA var,Orda Zülkar bey bu işin uzmanı.Onunla görüşmenizin daha faydalı olacağını düşünüyorum

Forum istatistikleri

Konular
128,209
Kullanıcılar
449,988
Son üye
hmos23

Yeni konular

Geri