Siemens S7-1200 MODBUS Haberleşme

cantona7

Üye
Merhabalar,

Elimde bir adet S7-1200 ve Beijer HMI ekran var. PLC ile ekran kendi aralarında TCP/Ip ile haberleşiyorlar. PLC nin aynı zamanda başka bir cihazla RS485 ile haberleşmesini istiyorum. Sanırım Siemens'in PLC lerinde RS232 ve RS485 ile haberleşmek için ek modül gerekiyor. Elimdeki HMI ekranın RS485 portu bulunuyor. Ek modül kullanmadan PLC'de modbus ayarlarını yaptıktan sonra HMI ekran ile diğer cihazı RS485 üzerinden haberleştirip PLC nin giriş ve çıkışlarını okuyabilir miyim?

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Merhabalar,

Elimde bir adet S7-1200 ve Beijer HMI ekran var. PLC ile ekran kendi aralarında TCP/Ip ile haberleşiyorlar. PLC nin aynı zamanda başka bir cihazla RS485 ile haberleşmesini istiyorum. Sanırım Siemens'in PLC lerinde RS232 ve RS485 ile haberleşmek için ek modül gerekiyor. Elimdeki HMI ekranın RS485 portu bulunuyor. Ek modül kullanmadan PLC'de modbus ayarlarını yaptıktan sonra HMI ekran ile diğer cihazı RS485 üzerinden haberleştirip PLC nin giriş ve çıkışlarını okuyabilir miyim?

bu işlem için sonuç alabildinizmi acaba?

benimde şu anda böyle bir durumum varda.

yapıbilirsin ekran ile modbus destekli cihazı birbiri ile haberleştir modbus adresleri ile bilgileri oku daha sonra ekran tarafına macro yazman gerekiyor modbustan gelen bilgileri taşıma move komutu ile data adreslerine taşı siemens plc tarafındanda bu data adresleri okuman gerekiyor. Beijer HMI kullanmadım ama delta ekranlarla bu işlemi bir kaç kez yapmıştım

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Geri