Siemens firin hthl42 model hakkinda bilgi ihtiyaci

serkan_48

Üye dümdüz üye
Degerli arkadaslar,

Elimde Siemens marka hthl42 model bir elektrikli firin ocak var. Ustu komple cam ocak ve alti firin.

Sorunum bu firinin ust cami yani ocagin oldugu kalin cam kirik. Bu ocagi tamir edip firini faal hale getirerek kullanmak istiyorum. Servis bir arkadasimla gorustum boyle bir urun yok dedi bulamayiz dedi. Bende merak ettim cok bilen google amcaya yazdim hicbir bilgi bulamadim. Siemens home da aradim boyle bir urun bulamadim. Sadece yabanci bir sitede resimleri cikiyor baska hicbir yerde bilgisine erisemedim.

Merak ettigim bu urunun ust camini bulabilir miyim? Maliyeti ne olur? Birde en cok merak ettigim bu urunun ust ocaklari rezistansli mi yoksa induksiyonlu mu?

Bilgilerinizle yardimci olursaniz sevinirim.

Saygilarimla.

Selam Dostum rezistanlı imiş 9,7 kW http://olx.pl/oferta/plyta-z-wielof...-electrogategmbh-t-hthl42-CID628-IDaz1Vh.html ;). Tanıdık müdürün varsa yurt dışından getirtirir ama maliyeti seni tatmin eder mi bilemem.

Resimden E nosu görünüyor e-nr: HL422200X diye arat Ebay veya almancılar üzerinden tek çare sanırım :(. 2004 te benzer fırının reziztansını değiştirmiştim çok eski model olduğundan gelenin bağlantıları filan değişikti, üzerinde atık ısı göstergesi (camdan ısıtıcı görülmese kapansa dahi ciddi zarar verecek ısı yaymaya devam ediyor) var resimlerde görünüyor ön ortada 4 küçük daire.

Son düzenleme:
Abi bu siteyi bende gordum zaten tek burda bilgi var. 9.7 kw ibaresini bende gordum ancak bu guc firin olmasi lazim belki totatidir. Ustteki ocaklar 9 kw olacagini sanmiyorum. Belki 3700 watt yazan kismi ust ocaklar olabilir. Emin degilim google ceviriyide kullanmadim bazen sacma sapan ceviriyor.

Abi bu siteyi bende gordum zaten tek burda bilgi var. 9.7 kw ibaresini bende gordum ancak bu guc firin olmasi lazim belki totatidir. Ustteki ocaklar 9 kw olacagini sanmiyorum. Belki 3700 watt yazan kismi ust ocaklar olabilir. Emin degilim google ceviriyide kullanmadim bazen sacma sapan ceviriyor.
Bunun her tarafı elektrikli :D, patlamış resmini buldum senin aradığın sf 14 701 nolu parça seramik cam gibi Türkçeleştirebiliriz 177 küsür euro fiyat vermiş siemens sitesinde. http://www.siemens-home.de/getAllImagesPDF?vibki=HL422200X/01
Ayrıca 3 faz gerekli zaten etiketten anladın.

Son düzenleme:
Yok ya elektrikli rezistansli cok yakar ciks ben istemiyorum. Firin cok guzelde elektrik herhalde almanyada daha ucuz. Bize birde kkb gecirdiler bu ay gorcez faturalari ben vaz******** hazir ettim coktan. Tamda klimalarin calistigi zaman katlamali olacak.

Yakin cevrede yaparim diyen olursa veririm birine fiyatlarinada baktim az degil pahali bir urun ya..

Ben asil induksiyonlu ise hem incelemek hemde kullanmak istiyordum. Rezistansli ise ugrasmam artik.

Ilgilendigin icin cok sagol. Aradigim bilgilere ulastim.

Bunun sahibi hatırladığım fabrikatördü bir de regülatör mü yoksa amper katlayan trafo mu kapının üzerinde bir şey asılıydı, gariban işi kesinlikle değil :D.

Forum istatistikleri

Konular
128,161
Kullanıcılar
449,919
Son üye
Serdar.59

Yeni konular

Geri