Seksiyonel Direk Nedir? ve STS Direği ?

Selamlar. Yoldan geçerken görüyorum. Bu seksiyonel direğin diger direklerden farkı nedir, görevi nedir?

Birde forumda STS direği duydum. STS direği nedir?

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Seksiyoner ayırıcı direğinden mi bahsediyorsunuz?

seksiyoner direği demek istedi sanırım selsıyonel direğı duymadım ben

seksiyoner türkçesi ayırıcı demek
enerjisiz hattı ayırmak için kullanılır.
örnek verecek olursak ana fider hattımızdan branşman alan 3cü şahıs trafolu abonenin ilk direği seksiyoner direği olur. genelde gevşek bağ ile 20 metreye dikilir. normal bağlantı yapılabilmesi için branşman direğinin değiştirilmesi gerekir. buda ekstra maliyet getireceği için gevşek bağ yapılır.
STS nedir dersen ben ilk defa duyuyorum. Ama fikir yürütürsem emin olmamakla beraber sigortalı topraklı seksiyoner'in kısaltması olabilir ? ENH konusunda tecrübeli abilerimiz yorum yaparsa daha iyi olur.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…