schneider XBTN401 panel Fuji WSZ PLC haberleşmesi

TheRisky

Katılımcı Üye
Slm. Arkadaşlar aşağıda pin outlarını verdiğim panel ve plc haberleşmesi için nasıl bir kablo yapmam gerekiyor bu konuda ne Schneider nede fuji yardımcı olamıyorlar deneyip bulmak lazım diyorlar.
Panel de Plc de Modbus destekliyor. Yardımlarınızı bekliyorum.

Sn. @by lent , @huh , @c.berkan , @kesmez , @taydin , @window_s , @serkan_48 , @bsfrot , @Ertek68 ,
@elektronikmuh , @burakatl , @dj_kursun, Arkadaşlar Sizlerinde bana yardımcı olabileceğini düşündüğünüz arkadaşlar var ise lütfen etiketleyiniz durum çok acil programı sonlandıramıyorum.

Fuji WSZ yükleme kablo.jpg

PANEL.png

Son düzenleme:
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
PANEL_A.jpg
Gözler yorgun, bir daha kontrol etmekte fayda var.
3-4-5-6- pinler boş
DB9 belli zaten birşey yapmadım.

A.slm.
Büyük resimdeki J1 8 pin ile 25 pin karşılığını işaretledim.

Yada esas soru, J1 (8 pin)soketi yerine mini 4 pin soketimiz var bunu nasıl bağlayacağız

PLC tarafı minidin 4 pin
Fuji WSZ yükleme kablo.jpg

panel tarafı sub d 25
PANEL.png

benim istediğim şey panel ile plc yi haberleştirmek bunun için aradaki kablo bağlantısı
yani plc tarafında 1.2.3.4. pinlere karşılık gelen uclar hangileri kafa durdu artık. anlata bildimmi acaba :(

Tamam anladım, normalde gösterilen bağlantı mini 8 pin ile 25 pin arasında ama, elimizde mini 4 pin ile 25 pin var. Bağlantı kablosuda buna göre olacak.

Tamam anladım, normalde gösterilen bağlantı mini 8 pin ile 25 pin arasında ama, elimizde mini 4 pin ile 25 pin var. Bağlantı kablosuda buna göre olacak.

evet Plc Fuji WSZ serisi 0. portu 4 pin mini din.
panel ise Schneider XBTN401 sub-d 25
dolayısı ile pin karşılıkları nasıl olmalı

Yani şöyle bir kablo olması lazım
PANEL plc.png

Moderatör tarafında düzenlendi:
Datashet inde rs232-485 yazıyor 232 ile yola çıkarsak ilk linkteki baplantı olacaktır sanıyorum.

Boş doğrudur ama oda rt-tx haberleşme için o pinler kullanılıyor.
fatek için olan 2. pin bizim panelde boş. :(

Geçmiiş olsun. Kolay gelsin

Ekli dosyalar

• XBTN401 panel.pdf
    2.5 MB · Görüntüleme: 7
Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,132
Kullanıcılar
449,847
Son üye