Selamın aleyküm arkadaşlar
Üzerinde schneider inverter olan bir bant var normalde sürekli sabit bir frekansta çalışıyor harici pot ile arda hızını değiştirmemiz gerekiyor ama tekrar o sabit hıza aldığımız zaman sürekli uğraştırıyor bunu bir butonla nprmalde ayarladığımız sabit hızına almak istiyorum acaba mümkünmü yardım ederseniz sevinirim

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
uğraştırıyor derken aynı hızımı tutturamıyorsunuz eğer oyleyse hız göstergesi ve dijital potansiyalmetre kullanabilirsiniz.

uğraştırıyor derken aynı hızımı tutturamıyorsunuz eğer oyleyse hız göstergesi ve dijital potansiyalmetre kullanabilirsiniz.
Yok hocam ayarlıyoruz ama vakit alıyor ve uğraştıeıypr

Biz tek btonla direk sabit bir hıza geçmesini istiyoruz

Moderatör tarafında düzenlendi:
makinanızda üretim yok iken sunu deneyin eger invertörünüz fabrika ayarlarına ise pot ile çalışırken p24 ucundan LI3 ve LI4 e sıraile dokundurun bunlardan biri set hıza ayarlıdır buyuk ihtimalle hız 10-15 -20 hz biride ayarlanır bu sizin sabit hızınız olur bu hız invertör parametrelerinden (sp2-sp4-sp6 ) bunlardan biridir istediğiniz sabit frekansı ayarlayın koprü attığınız kablonun ortasına anahtar takın normalde acık kontan anahtarı acarsanız sabit hız kapatırsanız pot hızı olması lazım tabi kafadan yazıyorum makina basında olmadığım için normalde çok basit bir olay biraz tecrubesi olan rahat yapabilir dediklerimi elektrik tecrubeniz yoksa lütfen invertörü kurçalamayın makina ayarlarını bozarsınız uyarmak isterim...

Sürücülere dışarıdan 0-10 volt vererek 0 hızda veya %100 hızda çalıştırabiliyorsunuz. Sizin yapmanız gereken Bu sürücünün analog girişlerine 0-10v dc bir güç kaynağı bağlayarak gerilimi istediğiniz hıza gelene kadar kademeli olarak arttırarak önce çalışmasını istediğiniz hızda kaç volt gerekiyor bunu bulabilirsiniz. Daha sonra 0-1 kalıtıcı tip mandal buton anahtar ile bu voltajı istediğiiniz zaman analog girişe verdiğinizde istediğiniz hızda çalışır.(Tabi rampa sürelerini ayarlayarak direk duruş ve kalkış- rampalı duruş kalkış yaptırabilirsiniz.)
https://www.youtube.com/channel/UCirs8wk5Oe8B5rZEfxFblAA?view_as=subscriber youtube sayfamda buna benzer uygulamalarım var. iletişime geçerseniz yardımcı olabilir.

Merhaba Daha önce buna benzer bir soru gelmiş ve cvaplamıştım. aşağıdaki linkten çizim ve cevaplara ulaşabilirsin. Görseldeki sürücü ile senin schneider sürücü klemens isimleri farklı olabilir ancak mantık aynıdır.
https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/motor-sürucüsü.127023/post-816883

Model farklı olsada yaklasık ayar şöyle olmalı. Menuden , "set" ayarlar'a girin. Eklı resımdekı, "sp2 bölunüne gel, istediğin sabıt hızı ayarla, 30 - 50 hz gibi.
Temınal baglantısındanda, +24 ile LI5 e butonla veya 0-1 anahtarla baglantı yap.
Normak çalısmada, pot ayarı hızında, butona basdıgında da, ayarladagın sabıt hızda dönecektir.
Bunu yıllar önce uygulamısdım. Benım uygulamada, pot ıle bır yonde calısrken, gerı almada ayarladıgımız sabıt hızda dönüyordu.
Ayarları yaptıkdan sonra, mumkunse band boşda deneyın, veya, motor uclarını sök, ATV ekranındakı frekans degerlerini gözlemlıyerek kontrol et, sonra calıstrın.

Ekli dosyalar

• Ekran Görüntüsü (77).png
    Ekran Görüntüsü (77).png
    190 KB · Görüntüleme: 14
Model farklı olsada yaklasık ayar şöyle olmalı. Menuden , "set" ayarlar'a girin. Eklı resımdekı, "sp2 bölunüne gel, istediğin sabıt hızı ayarla, 30 - 50 hz gibi.
Temınal baglantısındanda, +24 ile LI5 e butonla veya 0-1 anahtarla baglantı yap.
Normak çalısmada, pot ayarı hızında, butona basdıgında da, ayarladagın sabıt hızda dönecektir.
Bunu yıllar önce uygulamısdım. Benım uygulamada, pot ıle bır yonde calısrken, gerı almada ayarladıgımız sabıt hızda dönüyordu.
Ayarları yaptıkdan sonra, mumkunse band boşda deneyın, veya, motor uclarını sök, ATV ekranındakı frekans degerlerini gözlemlıyerek kontrol et, sonra calıstrın.
izninle ekleme yapayım ustam sp2 nin parametre kökü ps2 dir ps2 ile dijital giriş ataması yapılabiliyor isrediğin girişi secersin.
61490

Haklısın, yanlıs bakmısım.."ps2" olmalı ıdı. Tesekkur ederım..

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri