Schneider ATV12 SLF1 hatası

deluro

Üye
merhaba,

elimde 7 adet ATV12 sürücü ve Delta marka PLC-HMI var. Panel ile sürücünün registerına hız yazıyorum ve sürücü terminalinden de motora start veriyorum. motor 10-30 sn. çalıştıktan sonra SLF1 hatası veriyor. manuelinde hata için yazılan çözümleri denedik fakat bir sonuç vermedi. yardımcı olabilecek var mı?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Okumussundur ama tekrar bakalım ne yazıyor,
AD OLASI NEDENLER
SLF1 modbus haberleşme Modbus agındakı haberleşmede kesinti

OLASI NEDENLER
Haberleşme veri yolu bağlantılarını kontrol edin.
Zaman aşımını kontrol edin. (Modbuszaman aşımı "tto" parametresi. sayfa 27
Modbus kullanım kılavuzuna başvurun.
"tt0" 0.1-30 saniye (fabrıka ayarı, 10 sanıye) Kontrol cihazı,Modbus adresinde herhangi bir talep almazsa, MOdbus hatası algılar.

Demekki, sizin yazılımnda bir sorun var.

cevabınız için teşekkürler,

önerilen parametreler denendi fakat sonuç alamadık. yazılım olarak da bütün start,data,stop bit kombinasyonları denendi

M
cevabınız için teşekkürler,

önerilen parametreler denendi fakat sonuç alamadık. yazılım olarak da bütün start,data,stop bit kombinasyonları denendi
Merhaba sonuç oldu mu aynı sorun yaşıyorum kafayı yiyeceğim

M

Merhaba sonuç oldu mu aynı sorun yaşıyorum kafayı yiyeceğim
cat5 kullanıyorsanız cat6 ya çevirin tam sonuç alamamıştım ama blendajı da topraklayınca azalma olmuştu hatada. hala neden kaynaklandığı ve %100 çözümü olmadı maalesef

merhaba,

elimde 7 adet ATV12 sürücü ve Delta marka PLC-HMI var. Panel ile sürücünün registerına hız yazıyorum ve sürücü terminalinden de motora start veriyorum. motor 10-30 sn. çalıştıktan sonra SLF1 hatası veriyor. manuelinde hata için yazılan çözümleri denedik fakat bir sonuç vermedi. yardımcı olabilecek var mı?
Merhabalar. Bende de aynı sorun var. Ben modbus hatasında ne yapsın parametresini NO yaparak hata verme göstergesini kapattım. (CONF--FULL--FLT--SLL--NO) Sadece hız bilgisinin gönderilmesi olduğundan sorun olmaz diye düşündüm.

Ben sürücüyü modbus üzerinden registerlerden çalıştırıp durduruyorum. Ama terminallerden bir türlü çalıştıramadım.
Parametrelerde bir yerlerde eksiğim var herhalde ama bir türlü çözemedim. Parametreleri aşağıdaki gibi yaptım.
CTL--CHCF--SEP
CTL--cd1--TER
CTL--Fr1--ndb (MODBUS)

Diğer modbus ayarlarımda sıkıntı olsa modbus üzerinden çalıştırıp durduramazdım diye düşünüyorum.

Siz çalışmayı nasıl Terminale aldınız? Yardımcı olabileceklerden yardım bekliyorum.

Son düzenleme:
Merhabalar. Bende de aynı sorun var. Ben modbus hatasında ne yapsın parametresini NO yaparak hata verme göstergesini kapattım. (CONF--FULL--FLT--SLL--NO) Sadece hız bilgisinin gönderilmesi olduğundan sorun olmaz diye düşündüm.

Ben sürücüyü modbus üzerinden registerlerden çalıştırıp durduruyorum. Ama terminallerden bir türlü çalıştıramadım.
Parametrelerde bir yerlerde eksiğim var herhalde ama bir türlü çözemedim. Parametreleri aşağıdaki gibi yaptım.
CTL--CHCF--SEP
CTL--cd1--TER
CTL--Fr1--ndb (MODBUS)

Diğer modbus ayarlarımda sıkıntı olsa modbus üzerinden çalıştırıp durduramazdım diye düşünüyorum.

Siz çalışmayı nasıl Terminale aldınız? Yardımcı olabileceklerden yardım bekliyorum.
IO menuden;
tCt=LEL
tCC=2C (2 telli bağlantı için, 3 telli için 3c) alıp deneyebilir misiniz

Forum istatistikleri

Konular
128,164
Kullanıcılar
449,928
Son üye
welat karzan

Yeni konular

Geri