Sanyo projeksiyon arızası

axelfoly

Üye
selam , plc xd 2200 model bir projelsiyon cihazım pwr tuşu hiçbir şekilde tepki vermiyor , cihaz açılmıyor herhangibir bildirim ledi yanmıyor , cihazı söküp kontrol ettim , güç kartında mevcut voltajların hepsi çıkıyor , anakartta ise 16v girişindeki b1204 transistörü çıkış vermiyordu ve bu hattın beslediği dc buck converter haliyle çıkış vermiyordu 1204 yerine bc308 taktım buck convert 1v ve 0.3v çıkış verdi ve anakarttaki tüm voltajlar oluşmuş oldu , anakartta herhangi bi kısa devre olmadığı halde cihaz çalışmadı bu durumdayken ana işlemci pixel work 190 (pw190) alt kısmı 50 dereceye kadar ısınıyor üst kısımlar biraz daha düşük sıcaklıkta ,bu durumda ben işlemcinin yandığından şüpheleniyorum , tecrübeli arkadaşlar bu konuda ne söyler , tşk

Ekli dosyalar

• Ekran görüntüsü 2022-06-28 145224.jpg
    Ekran görüntüsü 2022-06-28 145224.jpg
    101.5 KB · Görüntüleme: 9
  • InkedPW190-10L-yeni.jpg
    InkedPW190-10L-yeni.jpg
    49.3 KB · Görüntüleme: 9
lambanın balast kartını kontrol ettim ve kartta fb pcbsi yanında bulunan darlington çiftinde arızalı bir mosfet buldum , sormak istediğim şu , balasttan fb almayınca işlemci pwr ışığına hiçbir tepki verdirmez mi (hiç yanmıyor) en azından bildirim ledleri yanması gerekmez mi ? yoksa smps gibi fb alamayınca her durumda cihaz açılmıyor mu

Ekli dosyalar

• Inked1.jpg
    Inked1.jpg
    285.4 KB · Görüntüleme: 7
lambanın balast kartını kontrol ettim ve kartta fb pcbsi yanında bulunan darlington çiftinde arızalı bir mosfet buldum , sormak istediğim şu , balasttan fb almayınca işlemci pwr ışığına hiçbir tepki verdirmez mi (hiç yanmıyor) en azından bildirim ledleri yanması gerekmez mi ? yoksa smps gibi fb alamayınca her durumda cihaz açılmıyor mu
Parçayı kart üstünden alıp tekrar kontrol ettiniz mi ?

Parçayı kart üstünden alıp tekrar kontrol ettiniz mi ?
yok sökerek ölçüm yapmadım , ama kart üzerinde aynı parçadan 4-5 tane var diğerlerinin bacaklarını ölçtüm 1-1.2m ohm sadece bunda k ohm seviyesinde omaj aldım

yok sökerek ölçüm yapmadım , ama kart üzerinde aynı parçadan 4-5 tane var diğerlerinin bacaklarını ölçtüm 1-1.2m ohm sadece bunda k ohm seviyesinde omaj aldım
Sadece omaj ölçümüyle mosfet kontrolü olmaz. Nasıl test yapılacağına dair videolar youtubede var . Yerindeyken de sağlıklı ölçüm olmaz.

Sadece omaj ölçümüyle mosfet kontrolü olmaz. Nasıl test yapılacağına dair videolar youtubede var . Yerindeyken de sağlıklı ölçüm olmaz.
biliyorum fakat asıl sorun o değil anakart balasttan fb almayınca cihazı tümden mi kapatıyor en azından uyarı vermesi gerekmez mi , pwr tuşu hiçbir şekilde tepki vermiyor güç ledide yanmıyor

biliyorum fakat asıl sorun o değil anakart balasttan fb almayınca cihazı tümden mi kapatıyor en azından uyarı vermesi gerekmez mi , pwr tuşu hiçbir şekilde tepki vermiyor güç ledide yanmıyor
Neyin ne zaman ne hata ikazı vereceğini ancak kullanım kitabında yazan bilgiler açıklar. Olaya duygusal yaklasmanin faydası yok malesef.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri