Saatte 1 lt su basan poma

Bormut

Üye
Mrb arkadaşlar saatte 1 lt veya daha düşük su basan pompa var mıdır? Ayrılığa koyup suyu sürekli devir daim yapsın istiyorum.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Pilli damacana pompalarına bakın isterseniz.

Mrb arkadaşlar saatte 1 lt veya daha düşük su basan pompa var mıdır? Ayrılığa koyup suyu sürekli devir daim yapsın istiyorum.

Şu yazınızı anlayamadım. Yani "Ayrılığa koyup" sürekli devir daim etmek ne demek?

Yani nerede kullanacağınızı anlasak belki daha iyi yardımcı oluruz. 1 litre suyun olması ve akvaryum pompasının 800 litre döndürmesi bir şeyi değiştirmez. Akvaryum pompası yine 1 litre suyu döndürür ama 1 saatte 800 kez devirdaim etmiş olur. Bu sistemde dönen suyun hızını değiştirir. Çok kısa noktada devirdaim edecekse hız artar.

Ama siz saatte 1 litre dönsün istiyorsanız o motor tırnak ucunuz kadar bir şey olması lazım.

Birde motorlar sadece devirdaim sığası litre olarak düşünmemek lazım. Birde "head pressure" dediğimiz basma yüksekliği veriside vardır. Siz o 1 litre suyu kaç merte yüksekliğe basacağınız vede sistem basınç kayıpları vardır.

En basit yol bir akvaryum pompası alıp çıkışına konacak küçük vana ile akış hızını istediğiniz seviyeye ayarlamak olacak gibi görünüyor.

mikro pompa bile isteğinizi karşılamaz .

değerler doğru ise diyeceğim ama bence doğru değil
Akış aralığı: 5.2 ml/dakika ~ 90 ml/dakika

5.2 ML X 60 DK = 0.32 LT
90 ML X 60 DK = 5.4 LT

https://tr.aliexpress.com/item/3281...earchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

iğne ucu kadar akması gerekir .
anca en düşük micro pompayı bulup
fazla pompalanan suyu başka bir yere tahliyesi için özel aparat yapılıp
isteğinize ulaşmak olabilir .
veya basınç ile oynayıp , mesafe , araya parça koyup vs gibi çözümler .

mikro pompa bile isteğinizi karşılamaz .

değerler doğru ise diyeceğim ama bence doğru değil
Akış aralığı: 5.2 ml/dakika ~ 90 ml/dakika

5.2 ML X 60 DK = 0.32 LT
90 ML X 60 DK = 5.4 LT

https://tr.aliexpress.com/item/3281...earchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

iğne ucu kadar akması gerekir .
anca en düşük micro pompayı bulup
fazla pompalanan suyu başka bir yere tahliyesi için özel aparat yapılıp
isteğinize ulaşmak olabilir .
veya basınç ile oynayıp , mesafe , araya parça koyup vs gibi çözümler .
Conta basma yüzeyi aşınarak suyun kendine kaçış yolu yaptığı eski bir musluk da olur :D Nasıl olsa iğne ucu kadar :D

Forum istatistikleri

Konular
128,135
Kullanıcılar
449,856
Son üye
teslasarmali

Yeni konular

Geri