S71200 de verileri otomatik olarak nasıl alabilirim?

Merhaba Arkadaşlar
Bir proje yapacağım s7 1200 plc kullanmak istiyorum. Projem de bir pres var ve bupresin çalışma sürelerini veya diğer bilgilerini smatic htm aracılığı ile kayıt altına almak istiyorum. Ben bu bilgileri normal de flash bellek ile alabiliyorum ama zahmetli iş olduğu için bunu otomatik olarak bir PC ye nasıl aktarabilirim.Flash bellek kullanmadan. Hangi PLC veya hangi Smatic htm paneli tavsiye edersiniz? Ne gibi özelliğe sahip olursa işimi görür.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Otomasyoncu Merhaba;
Presi bilgisayardan kontrol edecek misiniz yoksa sadece ,çalışma süresi ve bazı bilgileri görmek için mi kullanacaksınız eğer presi bilgisayardan kontrol edip bilgileri de görmek istiyorsanız wincc RT advanced ile istediğiniz verileri alır ve presi istediğiniz gibi kumanda edersiniz.
Sadece bazı bilgileri bilgisayarda görmek istiyorum diyorsanız daha basit çözüm yollarını gitmek gerekebilir, c veya java ile bir form uygulaması işinizi görebilir.

Kolay Gelsin

Otomasyoncu Merhaba;
Presi bilgisayardan kontrol edecek misiniz yoksa sadece ,çalışma süresi ve bazı bilgileri görmek için mi kullanacaksınız eğer presi bilgisayardan kontrol edip bilgileri de görmek istiyorsanız wincc RT advanced ile istediğiniz verileri alır ve presi istediğiniz gibi kumanda edersiniz.
Sadece bazı bilgileri bilgisayarda görmek istiyorum diyorsanız daha basit çözüm yollarını gitmek gerekebilir, c veya java ile bir form uygulaması işinizi görebilir.

Kolay Gelsin
Sadece presin çalışma süresi ile ürün adeti kayıt altına almak istiyorum

Sadece presin çalışma süresi ile ürün adeti kayıt altına almak istiyorum
bu iki değer için verileri almak istediğiniz bilgisayara c dili ile bir arayüz yapıp alabilirsiniz,c ile s7 1200 haberleştireceksiniz.

Kolay Gelsin

Merhaba. Kepware ile verileri çekip basit arayüzler yapabilirsiniz.Kepware için ASP otomasyon destek veriyor.Bir araştırın,işinizi çözecektir.

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,844
Son üye
mehmet.ali.turhan.99@gmai

Yeni konular

Geri