S7-300 MPI Bağlantı Hatası

alpermete

Üye
Elimizde İtalyan bir paket makinesi var, üzerindeki PN CPU'dan MPI bağlantısı ile programı çekmeye çalıştığımda;

Display Accessible Nodes (33:17075)
"Online: The local MPI address for the programming device/PC is higher than the maximum node address or the wrong transmission rate or wrong interrupt is set".

Siemens'in yardım dökümanlarında "Tools > Set PG/PC interface..." içerisindeki Diagnostics'e girilmesi gerektiği söyleniyor ancak benim programda o kısım aktif değil (MPI seçili durumda), bu şekilde programı çekmem mümkün müdür? Yoksa ethernet üzerinden mi bağlanmam gerekiyor? Ethernet üzerinden bağlantı nasıl yapılıyor?

Son düzenleme:
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Programı çekebilirsiniz. Set PG PC interface ayarından bilgisayarın MPI istasyon adresini değiştirin. Büyük ihtimalle 0 ya da 1 gibi birşey olması lazım. Farklı bir adres yazın. Ethernet ile bağlanmanıza gerek yok.

Programı çekebilirsiniz. Set PG PC interface ayarından bilgisayarın MPI istasyon adresini değiştirin. Büyük ihtimalle 0 ya da 1 gibi birşey olması lazım. Farklı bir adres yazın. Ethernet ile bağlanmanıza gerek yok.

Onu denedim, transmission rate ile alakalı olabilir mi peki? Başka bir PLC'de denedim yine bağlanamadım...

Onu denedim, transmission rate ile alakalı olabilir mi peki? Başka bir PLC'de denedim yine bağlanamadım...

Normalde MPI 187,5 Kbaud olarak haberleşir. Doğrulayın.

Forum istatistikleri

Konular
128,210
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri