S7 200 Program

Ali Arda

Üye
Plc programalamaya yeni başladım yaptığım uygulamaları burada paylaşıp eksiklerimi ,
veya yanlış yaptığım yerler varsa tartışmak istiyorum.Ekteki uygulamada I0.0 START
I0.1 STOP , I 0.2 ACİL STOP girişleri Q0.0 START İKAZ , Q0.1 STOP VE ACİL STOP İKAZ
LAMBA Q0.2 START ÇIKIŞI.
Programda start butonuna basılıdığında Q0.0 çıkışından ikaz alınıyor ve t37 saymaya
baslıyor eğer start butonuna 3 sn basılı tutulmaz ise Q0.2 start cıkısı aktif olmuyor.
Eğer start butonuna 3 sn basılı tutulur ise start aktif oluyor ve Q0.1 deki stop lambası
sönüyor.Stop butonuna basılırsa sistem eski haline dönüyor ve stop lambası yanıyor.
Eğer I0.2 den acil stop a basılırsa Q0.2 start cıkısı kesiliyor ve Q0.1 stop lambası ikaz
olarak flash yapıyor giriş kesilene kadar giriş kesildiğinde sistem stop durumunda bekli
yor.

Ekli dosyalar

• Melisa start benzeri.rar
    1.5 KB · Görüntüleme: 1
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
dostum bu programı ben açamadım s7 200 olduğundan emin misin. bende ki versiyonda eski olabilir.

step 7 micro win v 4.0 kullandığım program

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri