resimlerde gördüğünüz malzemelerin görevleri nelerdir ?

godzillas

Üye
1.Resim
P_20150217_152442_DF.jpg
2.Resim
P_20150217_152954_DF.jpg
3.Resimdeki , analog sinyal panosunun içindeki görüntüsü bu 3 elemanda farklı işlerde kullanılmakta en sağdaki sıcaklık çevirici mA için ama onun solundaki 2sini bilmiyorum
P_20150217_152926.jpg
bazı yabancı olduğum ölçüm ve kontrol elemanları var. Hepsini tek tek resimleriyle attım. Bana ne işe yaradığını ve nerelerde ne iş yaptığını anlatır mısınız?

Son düzenleme:
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Diğer cihazlar da benzer şekilde çevirme işlemi yapıyor. Çıkışları ise gelen bilgileri kontrol eden bir otomasyon sistemine bağlı olabilir.

Evet otomasyon sistemine bağlı
merkezi kumanda odasındaki plc lere gidiyor. S7300 lere.

Bağlı olduğu mcc panosundaki güç devresinde akım trafosu bulunuyor. Mkş çıkışındaki fazlardan biri akım trafosundan geçiyor

Diğer malzemeler hakkında bilgisi olan yok mu arkadaşlar?

ARKADAŞLARINDA DEDİGİ GİBİ BUNLAR TRANSCUDER YANI DÖNÜŞTÜRÜCÜ EN SAGDAKI TRANSMİTTER BASINCI VS DIGER BILGIYI ALIP PLC AKTARIYOR MA CINSINDEN BU MAKINEMI .

Anlıyorum ama 3.resimde attığım malzemelerden yok mu kullanan? Bana bunların alıcı ve plc arasında ki elektrik izah şeması lazım anlamam için. İzolatör deniyor galiba şu 3
Resimdeki en sol taraftaki 1.malzeme MACX-MCX diye devam eden ürün kodu

LUTFEN ENDÜSTRİYEL OTOMASYON ALANINDA ÇALIŞAN ARKADAŞLAR YARDIMCI OLURSA BENDE BAĞLANTI NASIL YAPILIR CİHAZ İLE PLC ARASINA ÖĞRENMİŞ OLACAĞIM. BASINÇ -POSİZYON VE SICAKLIK GİBİ ENSTRÜMAN BAĞLANTI YAPABİLECEĞİM ŞEMA OLURSA İYİ OLUR

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,258
Kullanıcılar
450,082
Son üye
halefly

Yeni konular

Geri