Regal bulaşık makinası alttan su damlatıyor

Merhaba arkadaşlar
Regal marka bulaşık makinam alttan su damlatıp içi dolunca dışarı sızdırıyor.Önce tahliye hortumu sandım tahliye hortumunu değiştirdikten sonra yine su aktığını görünce yan kapakları açık bir şekilde çalıştırdım.Gördüğüm şu ki makinanın tam ortasında bulunan( sanırım pompa) beyaz plastik parçanın içerinden damladığını gördüm.Ne yapabilirim.Contadan olabilir mi?Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Makinayi ters çevirin altta bolca hortum olur onları kontrol edin saglammi. Pompanin giriş çıkışlarını kontrol edin. Bağlantı yerlerinde sorun olabilir. Baska herşey olabilir kurcalamak lazım

anladığım kadarıyla iç çelik haznenin tabanında bulunan vidaları biraz sıkılaştırırsanız; conta sağlam ise sızıntıyı keser.
Hayır conta çatlamış ise; iç çelik haznenin alt toplama çanağı ile bağlantısını kesip araya yeni conta veya sıvı conta uygulama yapacaksınız,
bu hali ile makineyi daha azla kullanmayın, sızan su rezistansa bir yere gider ise masraflı arızaya yol açar.
özellikle BSH ürünlerinde bu türden sızıntı, motor + ısıtma bölümüne giderek ısıtıcı sargıları bozuyor; motor dahil, yüksek bedel ile değiştiriyorlar, öyle ki, makinenin ikinci elde edeceği paradan daha pahalı oluyor bu onarım masrafı.

bu makinede sızıntı yüzden doksan krom kazanın delinmesinden kaynaklıdır.iğne ucu kadar delikler oluşuyor.bulmak zor ve ustalık ister.beyaz ışıklı lamba ile karaknlık ortamda kolayca fark edebilirsiniz ama yapıştırma falanda tutmaz.

kazan delinmeye başladıysa,
o makineden hayır gelmez haliyle..
beyaz plastik parçadan geliyor su dediğiniz için söylüyorum,
kazanda değil de,
o toplama geri dönüş suyu hazne ve filtre çanağında, bu çanakta oturan sıcaklık sensöründe, sıcaklık sensörünün oringinde felan çatlak bir durum olabilir mi..

Arkadaşlar servis çağırdım.Çelik haznenin altında bulunan beyaz küvetin kenarından su kaçırdığını küvetin değişmesi gerektiğini aktarıp 300 tl masraf olacağını söylediler.Fiyat yüksek geldi bana.contadan olabilrimi yada sıvı conta yapmak gerekirse küveti komle dışarı çıkarmam gerkiyormu?

Anlattığın gibiyse tamiri kolay ve masrafsız sayılır.
Önce filtreleri alıp altındaki vidaları sıkılaştır hocam.
Olmadı tamamen ayırıp,
araya sıvı conta sıkıp, altını sökmeden onarmaya çalışabilirsiniz bence..

En saglami tabi, alt kısmı açıp, alt hazneyi ayırıp contasını yenilemek

Arkadaşlar servis çağırdım.Çelik haznenin altında bulunan beyaz küvetin kenarından su kaçırdığını küvetin değişmesi gerektiğini aktarıp 300 tl masraf olacağını söylediler.Fiyat yüksek geldi bana.contadan olabilrimi yada sıvı conta yapmak gerekirse küveti komle dışarı çıkarmam gerkiyormu?
hepimizi teknisyen yapacaklar bu gidişle, "fatih bank kombi" ne kadar da haklıymış

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri