Raspberry pi 4 için Codesys yazılım sürümü seçme

ALİ N

Üye
Merhaba arkadaşlar . Ben codesys yazılımı ile raspberryi plc olarak kullanma konusuna merak saldım . Herhangi bir codesys yazılımını kurup . Control for raspberry sl kütüphanesini kurarak raspberry ile sıkıntısız iletişim kurabiliyorum . Ama bir sorunum var . Ben bağlantıyı kurduktan sonra yaklaşık bir 20 saniye sonra bağlantım kopuyor . Cihaza bağlantı koptu hatası veriyor. Aranızdan raspberry 4 ile sıkıntısız çalışan birisi var ise benimle kullandığı codesys yazılımı ve Raspberry sl kütüphanesinin sürümünü birde raspberry yazılımının sürümünü paylaşabilir mi ?

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Codesys V3.5 SP17 Kullanıyorum ile CODESYS Control for Raspberry Pi SL Raspberry 3 ile Deneme yapma şansım oldu Ethercat ile bir çok ürünü sistemem entegre ederek deneme şansım oldu ve açıkçası herhangi bir sorun yarışamadım.

https://store.codesys.com/en/codesys-control-for-raspberry-pi-sl.html
Teşekkürler . Ben sorunumu 3.5.16.20 sürümünü yükleyerek çözdüm . Raspberryede legacy sürümü yükledim ve sıkıntım kalmadı. Bunları yapmadan önce 5 , 6 farklı sürümünü denedim codesys yazılımının hep sıkıntı çık bende 3.5.16.20 de sıkıntısız kullandım . Bu arada ethercat ile plc modulunden analog çıkış aldınız mı hiç . Dijital input/output almayı başardım ama analog kısmını daha çözemedim.

Teşekkürler . Ben sorunumu 3.5.16.20 sürümünü yükleyerek çözdüm . Raspberryede legacy sürümü yükledim ve sıkıntım kalmadı. Bunları yapmadan önce 5 , 6 farklı sürümünü denedim codesys yazılımının hep sıkıntı çık bende 3.5.16.20 de sıkıntısız kullandım . Bu arada ethercat ile plc modulunden analog çıkış aldınız mı hiç . Dijital input/output almayı başardım ama analog kısmını daha çözemedim.
Direk olarak analog output yerine, Danfoss FC-280 Sürücülere Ethercat yolu ile hız referansı verdiğimi anımsıyorum.

Forum istatistikleri

Konular
127,951
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri