Python ile Access veritabanına erişim sorunu.

huh

Profesyonel Üye
Merhaba.
Oluşturduğum örnek access database'e (accdb uzantılı) python ile erişirken aşağıdaki hatayı alıyorum.

VSCode ortamında çalışıyorum.

Muhtemelen sisteme bir erişim kodu kurmam gerekiyor. Ama neyi, nereye, nasıl kuracağımı bilemiyorum.

Python ve DB 64 bit.
Hata kodu şu.

Ne yapabilirim?

Özel durum oluştu: InterfaceError
('IM002', '[IM002] [Microsoft][ODBC Driver Manager] Veri kaynağı adı bulunamadı ve varsayılan sürücü belirtilmemiş (0) (SQLDriverConnect)')
File "D:\PROJELER\PYTHON\PyAccess.py", line 9, in <module>
cnn=pyo.connect(cnn_string)

Çözüm bulabilmiş değilim, konu aktif.

Merhaba.
Oluşturduğum örnek access database'e (accdb uzantılı) python ile erişirken aşağıdaki hatayı alıyorum.

VSCode ortamında çalışıyorum.

Muhtemelen sisteme bir erişim kodu kurmam gerekiyor. Ama neyi, nereye, nasıl kuracağımı bilemiyorum.

Python ve DB 64 bit.
Hata kodu şu.

Ne yapabilirim?

Özel durum oluştu: InterfaceError
('IM002', '[IM002] [Microsoft][ODBC Driver Manager] Veri kaynağı adı bulunamadı ve varsayılan sürücü belirtilmemiş (0) (SQLDriverConnect)')
File "D:\PROJELER\PYTHON\PyAccess.py", line 9, in <module>
cnn=pyo.connect(cnn_string)

https://stackoverflow.com/questions...ame-not-found-and-no-default-driver-specified

https://python-forum.io/thread-32617.html

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: huh
Deneyeceğim.
Teşekkürler...

Karşılaştığınız hata mesajı, Access veritabanına bağlanmak için gereken ODBC sürücüsünün bulunamadığını veya düzgün yapılandırılmadığını gösteriyor. Bu sorunu çözmek için Microsoft Access Database Engine'i yükleyebilirsiniz. Sisteminizde uygun ODBC sürücüsünün kurulu olduğundan emin olun. Access veritabanlarıyla çalışmak için gerekli sürücüleri sağlayan Microsoft Access Database Engine'i karşıdan yükleyip kurabilirsiniz. Python kurulumunuzla eşleşen sürümü (32 bit veya 64 bit) seçtiğinizden emin olun.

Ayrıca, ODBC Veri Kaynağını doğru şekilde kurduğunuzdan emin olun. Veri Kaynağı Adı (DSN), Access veritabanı dosyanıza (.accdb) işaret edecek şekilde oluşturulmalıdır.

• Beğen
Tepkiler: huh

Forum istatistikleri

Konular
128,164
Kullanıcılar
449,927
Son üye
yusuf2023

Yeni konular

Geri