Proteus 8.0 TC4469 Yardım.

maTeryaL

Üye
Herkese selam proteus ta motor sürücü devresi çiziyorum devrede TC4469 elemanı kullanılmış , normalde 14 adet pini var fakat isis te devre çizimine aldıgımda 12 adet olarak çıkıyor . 7. (gnd) ve 14. (Vcc) bacakları isiste çıkmıyor . Malzeme listesinde PCB baskı devresini kontrol ettiğimde ise bu bacaklar gözüküyor bu sorunu nasıl düzeltebilirim ?

Sorun eden sensin proteus değil.
Yani bırak öyle olsun , gözükmesin.
O bağlıymış gibi yapar korkma , akıllı çocuktur proteus.

Ama , sana ne ben görmek istiyorum , dersen göreceğin varsa gör ama bir işe yaramaz..:rolleyes:

template / set design colours / show hidden pins...

Mesele görmek degil tez hazırlıyorum ve yapmam gereken dervelerin bire bir aynısını yapmak istiyorum , sunum sırasında birde proteus açıklaması yapmak yerine baska şeylere zaman ayırabilirim. artı yurtdışında okudugum için sunumumda ingilizce olucak. dedigin şeyi yaptığımda pinler silik olarak gözüküyor bende , TL4469 üzerinden yeni bi eleman oluşturdum gizli pinleri gösterttim ve PCB şeması olarak DIL14 ü ekledim. malzeme listedinden baktıgımda herşey normal fakat ares e geçtigimde yeni yaptıgım eleman gözükmüyor bunun sebebi nedir ?

Proteus simülasyon yazılımıdır ve özel bir programdır bu konularla uğraşan her kes bilir ve öyle kullanır sunum gerekmez.
O pin lerin ne yapacağı model ve library dosyalarında ki kodlara bağlıdır kullanıcıya oyuncak ettirilmez.

Önceki mesajımdaki gıcık yazının sebebini anladın ? gördüğün işe yaramaz..

Sadece çizim içinse corelde olur autocad olur solidworks olur hatta iyi isen paint bile olur.
Ama proteus böyle işine geliyorsa.

Ares de sadece kılıf gösterme yetmez pinlerin tanıtımı filan ..oooo bir sürü iş.
Sen en iyisi programın help lerini oku ve okuyanların yazdıklarını oku.

Mesela : youtube de videolar bulabilirsin.

Ekli dosyalar

• Proteus_Kullanımı.pdf.rar
    275.6 KB · Görüntüleme: 27
  • proteus-kullanimi-isis-devre-ares-pcb-egitim-videosu.rar
    8.4 MB · Görüntüleme: 17
  • Yeni Eleman.docx.zip
    1.3 MB · Görüntüleme: 18
  • Proteusun İncelenmesi.doc.rar
    2.7 MB · Görüntüleme: 15
zaten bu Proteus u nasıl ögrendim sanıyosun ? youtube da proteus dersleridir forumlardaki soru cevaplardır okuya okuya kendimde deneye deneye öğrendim fakat sordugum nokta başka birşey ve cevabınıda bulamıyorum . dediğin doğrudur uğraştırır sadece görüntüdür fakat ben de görüntü olmasını istiyorum bunun içinde uğraşmak istiyorum . bir firmanın PCB işini yapmıyorum kendi tezimi hazırlıyorum ve o şekilde olmasını istiyorsam o şekilde yapıcam ama nasıl ? proteus bilgim sizin çapınızda değil evet 3 5 gün önce öğrendiğim şeyde prof olamam . şimdi yeniden soruyorum , yeni oluşturdugum elemanımda pinleri gösterdim o konuda sıkıntım yok PCB kısmınıda Add kısmından DIL14 ü göstererek kaydettim . malzeme listesinden bakarken schematic ve PCB için hiçbir problem gözükmüyor fakat ares e geçtigimde yeni oluşturdugum malzeme gözükmüyor sebebi nedir ? lütfen 'gıcık' diye tabir ettiğiniz şekilde cevap vermeyinde PCB kısmını nasıl hallederim ona bi yardımcı olun , teşekkürler.

Yazdım ya nasıl ve ne yapacağını .

Kavga edecek cümleler yerine işe yarayacak olanlara topla dikkatini.

Forum istatistikleri

Konular
128,220
Kullanıcılar
450,007
Son üye
harunppp

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri