Projem maliyetli oldu arzu eden arkadaşlar ile paylaşacağım.

kudretuzuner

Paylaşımcı üye
Merhaba,
Bir süreden beri genel amaçlı bir kart üzerinde çalışmaktayım.Kartın brotoboard ve basit printi sorunsuz çalışmaktadır.Esas prototipinin baskısını da bitirdim. Seeed'e sipariş vereceğim ama 55x5=275 Tl gibi bir rakkam çıktı.Açık konuşmak gerekirse bana 2 adeti lazım aslında bir tane yeter ama lehimleme esnasında hata yaparsam yedek olsun diye 2 adedini kullanacağım.3 adet printe talip olacak ve çalışmama riskini "çok az bir ihtimal"de alacak arkadaş varsa memnun olacağım.Printlere talip olacak arkadaşlara özel 2 entegresini de vereceğim.ücreti karşılığı(CD4067 ve ADC0804 smd)bunları Türkiyede bulamamıştım.
Kartın özellikleri:
200x250 mm ebadında PC'den 10 mini röle kontrollu(RS kilitli) 4 adet RC ile zaman ayarlanabilir 4 mini röle kontrolu(PC'den)
10 adet CNY70 sensörü ile kontrol edilebilen 10 adet çift kontak röle.Röle kontaklarından biri PIC'e girer ve PIC PC'ye kontak kapandı datası yollar diğer kontak boşta istenildiği gibi kullanılır.Ayrıca 2 adet CNY70 müstakil olarak transistör çıkışı ile PIC'ten ve PC'den bağımsız çalışır(ON-OFF)
Benim en çok zamanımı alan ve de çok uğraştıran bölümü MPX5700 basınç sensörü ile 8 bit data okuma ve PIC'ten PC'ye kalibre edilmiş dataları yollamak.
ku.png
Diyeceksiniz ki bu kart ne işe yarayacak.Hobi amaçlı ve de tablet dokunmatik PC'den kontrol edilebilen bu kart ile kullanıcının hayal gücüne kalmıştır.
Ben bu kartı Diş Ünitinin tüm anahtar ve sviçlerini kaldırıp sadece ekrandan kontrolunu sağlayacak bir sistem olarak tasarladım.Sonradan çok daha fonksiyonel olması için genişlettim ama biraz boyumuzu geçti galiba.
NOT: PC tarafındaki yazılım bitmiş durumda(VB.Net 2010 express edition) fakat isteğe göre de (zaman bulabilirsem)tasarlanabilir.
https://arkotekelektronik.com/cd4067-sop-24-20120
http://www.ebay.com/itm/5-PCS-ADC08...907063?hash=item21011272f7:g:CTMAAOSwgQ9Vwscu

Forum istatistikleri

Konular
127,961
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri