Proje Nasıl Çizilmeli

topraklama ve bir bina projesi

Ekli dosyalar

• ELEKTRİK UYGULAMA PROJESİ Z+3 TEK.rar
    787.2 KB · Görüntüleme: 304
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama hesabında " 1.95< 2 olduğundan uygundur " denilmiş..
hesaptaki değişkenlerle oynansa ,mesela özgül direnç ile.. sonuç 5 veya 10 ohm çıkabilir..
dolayısı ile hesap yanlış.eğer projede ismi geçen kurum ben 2 ohm un altında istiyorum mu dedi acaba?

AutoCad Mimar çizim arıyorum.
okul, hastahane, kamu binası, avm, kültür merkezi
gibi yerlerden birinin AutoCad mimar çizimi varsa gönderebilir misiniz...

Dersimizin adı: Aydınlatma Tekniği

Ben bu mimar çizim üzerine elektriksel çizimleri AutoCad üzerinde yapacağım.
AutoCad proje dosyasını gönderebilirseniz sevinirim (İsterseniz özel bilgileri üzerinden silebilirsiniz...)
(Bilgisayarımda AutoCad 2012 var)

Sayaç panosu içinde toplam yükü bulurken çarpman gerekiyor. 40 daireli bir konut için çıkardığın talep güçlerini toplayıp 0,29 katsayısı ile çarpman gerekiyor.

Pamukkale Üniversitesinden Prof.Dr İsmail Kaşıkçı'nın çok değerli notları var. Telif hakkı falan yoksa buraya koyarım her proje mühendisinde olması gereken notlar.
hocam o notlari ariyordum eğer mümkünse yükleyebilirmisin?yada mail olarak atarmisin

Moderatör tarafında düzenlendi:
Değerli hocalarım sormak isyediğim bir soru var benden 4 katlı bir apartmanın elektrik keşfi çıkarılması isteniyor ancak bu apartmanın autocad de elektrik projesi yok şimdi ben keşfi çıkarmam için nasıl bir yol izlemeliyim önce projesini mi çıkarmam gerek ama projeyi nasıl çıkaracam hangi linye nereye gidiyo duvarların içinde nerden bilecem daha önce hiç keşif çıkarmadım pek proje çizmişliğimde yok yol gösterirseniz sevinrim. Teşekkürler.

keşif için proje şarttır. proje çizimi için ilgili mevzuat maddelerini bilmek gerekir.

merhaba.. bu çalışmanın videolu haline ulaşma imkanımız yok mu ,,
internette pek bi kaynak bulamadım arkadaşlar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…