Profilo 70 ekran

demonte

Üye
Öncelikle eski bir yetkıli servis yıkayıcılar teknisyeni olarak herkese merhaba.

Çamaşır makinası, bulaşık makinası olsa anlarım ama işin içine elektronik girdiği zaman çuvallıyorum.

En az 15 yaşında 70 ekran bir profilo televizyonum var.Geçenlerde arıza yaptı, sövüşleneceğimi bile bile yetkili servise teslim ettim.Sövüşleme işleminden sonra açıp baktım, aşağı yukarı tahmin ettiğim parçalar değiştirilmiş.

Televizyon yine sapıttı.

Görüntü yanlardan daralıyor.

Ne olabileceği konusunda fikri olan varsa bu sefer kendim girişecem alete.

Benzeri bir konu daha önceden açıldıysa kusura bakmayın, arama yaptım bulamadım.

Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

Arkadaşlar, yok mu bir fikri olan? Ne oldu bu cihaza?

arkadaşım tahminimce yatay saptırma devresindeki kapasitörlerde bi sıkıntı var gibi gözüküyo kurumuş olabilirler tv nin kasasını aç tüpün orda 4 tane kablo göreceksin bobine giren o kabloların uçlarını anakarta doğru takip et daha sonra o bobinlerin ulaştığı devreleri göreceksin benim tahminlerime ve deneyimlerime göre ulaşacağın devredeki kapasitörler kurumuş olabilir bi gözle muayene et şişmiş kapasiteler varmı eht ye yakın olan kapasitörleri dikkatlice incele hatta imkanın varsa değiş yüksek ısı ve yüksek gerilimden ötürü bu alandaki kapasiteler ya değer kaybediyo yahutda kuruyabiliyo değer kaybetmesini lcr metre ile anlarsın velakin kuruma olayını anlaman mümkün olmaz bunuda ancak değiştirerek çözersin dilimin döndüğünce anlattım umarım faydası olur

Jevix, cevap için teşekkür ederim.

Yazdıklarına bakayım, bir neticeye ulaşırsam buradan eklerim.

Forum istatistikleri

Konular
128,329
Kullanıcılar
450,172
Son üye
ismailgurel39

Yeni konular

Geri