presi kontrol edebilmek için

redskymuscular

Katılımcı Üye
Merhaba,

Tesis bünyesinde bulunan şekilde gördüğünüz press makinesi haftalık başımızı ağrıtmakta. Start butonuna basılınca çalışan motor ile pres üst kapağı diğer resimde gördüğünüz manuel kol yardımı ile aşağı yukarı kaldırmakta. ancak manuele bastıkca aşağı inme işlemi bitse bile basınç uyguluyor. Bu da yağ hattında sızıntılara neden olmakta.

Manuel olduğu için de limit switch koysam, o limit switch neyi durduracak. ?
Bunu modernize etmek istiyorum bu konuda fikir verebilir misiniz?

Ekli dosyalar

• 20160419_104141.jpg
    20160419_104141.jpg
    297.4 KB · Görüntüleme: 40
  • 20160419_104145.jpg
    20160419_104145.jpg
    325.4 KB · Görüntüleme: 39
  • 20160419_104835.jpg
    20160419_104835.jpg
    304.4 KB · Görüntüleme: 40
Motor herhalde hidrolik basıncını sağlıyor.Limit swiç motoru durdursun.

Bir de o pano ne öyle kedi enceğini kaybetse bulamaz :D

kontaktörün a1 veya a2 girişini (nc) kontakla kesersen olur.
Kontaktörün gerilimine göre ( 0 V veya Nötr ) genellikle A2 ucuna bağlanır.Bu tür NC ile voltaj kesme işlerinde enerjili kısım kesilmelidir.Yani A1 ucunun enerjisini NC den dolaştırmanız daha uygundur.

Ben olsam basınc swichi yada basınc transmitteri kullanırdım.Kapak kapandıktan sonra hala basınç varsa motor zorlanacak ve basınç artmaya başlayacaktır.Ayarladığım basınç değerinden sonra ilgili yerleri durdururdum.

Ben olsam basınc swichi yada basınc transmitteri kullanırdım.Kapak kapandıktan sonra hala basınç varsa motor zorlanacak ve basınç artmaya başlayacaktır.Ayarladığım basınç değerinden sonra ilgili yerleri durdururdum.
öyle bir transmitter, ancak boru üzerinde revizyon yapılarak konulabilir. ya da nasıl montaj yapmam gerektiğini ya da nasıl bir ürün kullanmam gerektiğini belirtirseniz belki deneyebilirimç

ama limit switch için mekanik bir revizyona ihtiyaç yok sadece uygun yer ve bağlantı. arkadaşlar nasıl yapmam gerektiğinide az çok belirtti.

eğer bahsettiğiniz ürün ile ilgili kademeli olarak basic düzeyde bilgi paylaşabilirseniz onuda 2. güvenlik olarak sisteme ekleyebilirim.

saygılarımla

Slm. yukarı aşağı kumandan manuel yani kollu... Motoru aşağı limitte durdurdunuz diyelim yukarı hareketi nasıl vereceksiniz?
Sn @bsfrot 'a katılmakla beraber uygulana bilir diğer bir yol ise siteme hidrolik valf takılarak yukarı aşağı kumandanın elektriksel olarak yapılmasıdır.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri