PLCSIM

alpguclu

Üye
Merhaba arkadaşlar,

Öncelikle PLC konusunda çok yeniyim ve yavaş yavaş öğrenmeye çalışıyorum. Okuldaki bilgisayarda Simatic Manager yüklü ordan öğrenmeye çalışıyorum şimdilik, ancak ben evde de kullanıp kendimi geliştirmek istiyorum. Acaba PLCSIM'li windows xp'de kullanabileceğim Simatic Manager'ı nerden indirebilirim? Deneme sürümü olsada olur farketmez.

Not: Siemens'in sitesinden bişey indirdim ancak, şu hatayı verdi: "STEP 7 V5.5 (or higher) must be installed."

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Merhabalar
PLC Sim tek başına çalılşmaz. Öncelikle Step7 veya PCS7 yi kurman gerekiyor. Zaten Step7'ye ekli olarak ta bulunuyor diye biliyorum. Simulasyonu kullanarak sanki gerçek plc varmış gibi testlerini yapabilirsin.
Kolay gelsin

Merhaba arkadaşlar,

Öncelikle PLC konusunda çok yeniyim ve yavaş yavaş öğrenmeye çalışıyorum. Okuldaki bilgisayarda Simatic Manager yüklü ordan öğrenmeye çalışıyorum şimdilik, ancak ben evde de kullanıp kendimi geliştirmek istiyorum. Acaba PLCSIM'li windows xp'de kullanabileceğim Simatic Manager'ı nerden indirebilirim? Deneme sürümü olsada olur farketmez.

Not: Siemens'in sitesinden bişey indirdim ancak, şu hatayı verdi: "STEP 7 V5.5 (or higher) must be installed."
Bu hatayı genelde işletim sisteminin SP ile uyumlu değilse verir yani senin indirdiğin sürüm PC sp si ile aynı değildir.Bunuda öğrenmen için PC den baslat bilgisayarım ordanda sistem özelliklerinden bakıp hem işletim sisteminin hemde Sp nin ne oldugu görüp ona uygun sürümü indirmen gerekir ..

Forum istatistikleri

Konular
128,611
Kullanıcılar
450,614
Son üye
goktug59

Yeni konular

Geri