PLC s7 1200 scada kablosuz haberleşme

lothen

Üye
S7 1200 plc lere access point ile profinet kablosunu bilgisayarıma bağlamadan wifi ile bağlanıp online olup plc nin çaşılmasını takip edebiliyorum.

Siemensin Scalance wireless modulu yerine , standart access point ile scadayı haberleştirebilir miyiz?
Yoksa simensin modullerini mi kullanmak zorundayız.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Standar Acass p. ile sıkıntı yaşayacağını düşünmüyorum. İster plc ye wi-fi üzerinden ping çek, ping cevap süreleri çok uzun uzunsa eğer sıkıntılar olabir. Bu arada hangi scadayı kullanmayı düşünüyorsunuz ?

Siemens ürünleri çok pahalı eğer standart access point ile başarırsak çok kelepir fiyata yapmış olucaz :)
Daha önce denedim başaramadım, birşeyleri eksik yaptım ama neyi :(
Standart bir Scada programı değil vb.net de tasarladım.

Profinet bağlantısı olmadan wifi ile nasıl bağlanabiliyorsun kardeş banada anlatabirmisin

Scada bağlantısından mı bahsediyorsan ?
Bunu henüz basaramadım.

PLC ye bağlanıp online olmayı soruyorsan eğer;
Profinet kablosunu bir access pointe bağlıyorum, artık haberleşmeyi access point yapacak.
Bilgisayar kısmında online olmak istediğimizde çıkan ekranda haberleşme seçeneğini ethernet i değil de wireless adaptorunu seçmelisin.
Bilgisayarının kablosuz ağ bağlantısı ayarlarını da plc ip adressine göre değiştirmen gerekli.

Wincc pro kullanıyorum ve kablosuz WiFi ile haberlestiryor um. Yanliz arkadaşın dediği gibi ping üzül olduğundan dolayı profinet tercih ettim.

Standart access point ile siemens scalance serisi arasında herhangi bir fark yok. istediğin ap yi kullanabilirsin. buradaki tek ince detay ap ile scada pc sinin çekim gücü yüksek olmalı ki ping süreleri uzamasın.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri