plc konfigrasyon

merhabalar...bana pls konfigrasyonu hakkında bilgi verebilirmisiniz?
öncellikle elimde:
* 1 adet airmax-104 modem
*1 adet zywall 2 plus yada switch
* 1 adet Helmholz netlink Ethernet Gateway for MPI/PPI/PROFIBUS [FONT=DLHDI B+ Stone Sans,Stone Sans][FONT=DLHDI B+ Stone Sans,Stone Sans]700-884-MPI21[/FONT][/FONT]
[FONT=DLHDI B+ Stone Sans,Stone Sans][FONT=DLHDI B+ Stone Sans,Stone Sans]* 1 adet siemens sımatıc s7-300 var
* 1 adet siemens panel
[/FONT]
[/FONT]
[FONT=DLHDI B+ Stone Sans,Stone Sans][FONT=DLHDI B+ Stone Sans,Stone Sans]bir fabrikada pres makinasına bağlı olarak olarak çalışıyor.Şimdi benim yapmak istediğim ben bunlar arasında nasıl bir konfigrasyon kurmalayım.pls yazılımı tekrar otomatik olarak çalıştırmak için. Pls şuan maual (elle)çalışıyor.Ben pls yazılımın içine giremiyorum Sf sürekli kırmızıda ve bf kırmızı ışık yanıp sönüyor.

[/FONT]
[/FONT]

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
PLC nın programının yedegı varmı kendını saglama oncelıkle
yedegını ya al yada PLC gırıp save et
bf kırmızı ıse hardware uymuyor demek sf ıse system fault yanı sıstem hatası
aman dıkkat et yanlıs konfıgurasyon yukleyım derken eskı programı ucurma
NE ıle baglanmaya calısıyorsun PLC ye Simatic manager mı TIA portal ılemi
yazılımın ıcıne nasıl gırmeye calısıyorsun kablo ve ayarların fılan dogrumu baska bır plc ye baglanıp deneme yaptın mı ???
panel haberleıyormu panel dekı bılgıler makınanın durumuna gore degısıyormu ( ısı veya hız gıbı degıskenler varda bu makınanın durumuna gore degısıyormu )
daha detaylı bılgı verırsen yardımcı olmaya calısırım
Allah yardımcın olsun

yedeği var.netlik 700-884-MPI21 kablosu ile iletişim sağlıyorum.ortada bir switch modem ile bağlantılı.ama ben netlink kablo ayarlarını yapıyorum.netlink e ping atıyorum ama kablonun ip sini yazdığım zaman içine giremiyorum.ısı ve hız gıbı değişkenler makinanın durumuna göre değişmiyor.

İlgin için teşekkür

Yer neresı uzak bır yermı Ben ıstanbul gebze cıvarı n dayım eger yakınsa geleyım yardım edeyım

Walla yakın degılmıs maalesef
Yakınsa yardım edeyım dedım ama
ıstersen sıstemın programının kopyasını yolla ben bakayım yardım etmeye calısayım

tamam.pazartesi yollarım.upload sitesine mi vereyim?yoksa mail mi atayım?

upload a yolla daha basıt olur

Forum istatistikleri

Konular
128,220
Kullanıcılar
450,007
Son üye
harunppp

Yeni konular

Geri