plc acil stop butonu iptali

Arkadaşlar merhaba,
plc ile çizgi izleyen bir robot var elimde omron ekranı var bu robot acil stop butonunu,agv startı ve direksiyon pozisyonunu kontrol ettikten sonra çalışıyor fakat şuan çalıştırdığımızda hiç birini kontrol edemiyor.Yolda giderken bir anda durmuş.Hatanın acil stop butonu rölesinden olduğunu düşünüyorum fakat değiştirme imkanım yok.Benim asıl sorum bu röleyi nasıl iptal edipte çalıştırabilirim.

röle markası:sıck
plc markası:bilmiyorum nasıl öğrenirim?

Cevaplarınız için teşekkürler.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
emniyet rölesi ile plc kontakla mı haberleşiyor yoksa endüstriyel haberleşme ile mi ?

tüm bunlardan öncre emniyet rölesinin arızalı olduğunu nasıl tespit ettiniz ? ölçüm yaptınız mı ? röle kuruyormu ?

emniyet rölesinden plc ye muhtemelen input gidiyordur.o input yerinde harici 24 voltu direk verirseniz sorununuz çözülür .

emniyet rölesi ile plc kontakla mı haberleşiyor yoksa endüstriyel haberleşme ile mi ?

tüm bunlardan öncre emniyet rölesinin arızalı olduğunu nasıl tespit ettiniz ? ölçüm yaptınız mı ? röle kuruyormu ?

emniyet rölesinden plc ye muhtemelen input gidiyordur.o input yerinde harici 24 voltu direk verirseniz sorununuz çözülür .

Röle hakkında biraz bilgi verirmisiniz 24 v nasıl nerden vericem plc bilgim sıfır ama merak ediyorum nasıl olduğunu.röle bozuk olduğunu düşünme sebebim ilk test ettiği şey acil butonlar ama onu test edemiyor en azından onun çalıştığını öğrensem bir sonraki aşamaya atlarım.Çalışıp çalışmadığını nasıl öğrenirim ?bilgi verirseniz çok sevinirim.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri