Plc öğrenmek ve kendimi geliştirmek istiyorum

rsolak24

Üye
Aktif olarak plc sürücü vb endüstriyel ürünlerin tamircisi yapıyorum. İstanbul Pendik ve çevresinde plc öğretebilecek birisini arıyorum.
Temelde amacım hangi marka olduğunun çok bir önemi yok plcye bağlanmak testlerini yapabilmek back up işlemini yapıp geri atabilmek
Şimdiden teşekkürler

Son düzenleme:
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Öğrenmek istediğiniz plcnin kursuna gidin + plc kitabıyla beraber plcyi fiziki olarak satın alın. PLC satıcılarının sitelerine bakın bazıları kurs veriyor. Alternatif olarak halk eğitim ve meslek lisesilerinde de kurslar veriliyor. googleye sorun plc kursu diye.

Öğrenmek istediğiniz plcnin kursuna gidin + plc kitabıyla beraber plcyi fiziki olarak satın alın. PLC satıcılarının sitelerine bakın bazıları kurs veriyor. Alternatif olarak halk eğitim ve meslek lisesilerinde de kurslar veriliyor. googleye sorun plc kursu diye.
Birebir sorarak uygulayarak öğrenmek istiyorum o yüzden bölge belirterek paylaşım yaptım halk eğitimde böyle bir kurs yok ne yazık ki İBB ile iletişime geçtim talepte bulundum zaten .
Gene de teşekkürler belki faydalı birisi yazar

Aktif olarak plc sürücü vb endüstriyel ürünlerin tamircisi yapıyorum. İstanbul Pendik ve çevresinde plc öğretebilecek birisini arıyorum.
Temelde amacım hangi marka olduğunun çok bir önemi yok plcye bağlanmak testlerini yapabilmek back up işlemini yapıp geri atabilmek
Şimdiden teşekkürler
sizin amacınız plc programlama değil tamir ettiğiniz plcleri sağlamlık testi yapmak yanlış anlamadıysam. eğer öyle ise bana da lazım öyle pratik yöntem elimdeki plcleri test etmek için.

Şimdiden teşekkürler
Piyasada birçok marka PLC var. Bunların birçoğu kendi yazılımını kullanıyor. Bazı markalar ortak program kullanıyor. Siz hangisinin tamir ediyorsunuz. Yoğunluk hangi markadaysa onun üzerine gitmelisiniz.

sizin amacınız plc programlama değil tamir ettiğiniz plcleri sağlamlık testi yapmak yanlış anlamadıysam. eğer öyle ise bana da lazım öyle pratik yöntem elimdeki plcleri test etmek için.
Evet aslında temelde amacım o ne kadar test edilip giden cihaz olursa o kadar başarı oranı yüksek oluyor
Piyasada birçok marka PLC var. Bunların birçoğu kendi yazılımını kullanıyor. Bazı markalar ortak program kullanıyor. Siz hangisinin tamir ediyorsunuz. Yoğunluk hangi markadaysa onun üzerine gitmelisiniz.
Genelde eski olmasına rağmen Siemens S5 s7 200-300 serileri geliyor ağırlıklı diğer markalarda geliyor ama marka farkı olmadığı için bizde o yüzden genel mantığı kavramak istiyorum

Şimdiden teşekkürler
+++++++++++++++++7

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,945
Son üye
kerim2756

Yeni konular

Geri