Plastik Enjeksiyon makinesi hakkında

Egondem

Üye
Merhabalar , musadenizle birşeyler danışmak istiyorum, eksiklerim var, sektörde yeniyim diyebilirim. Yeni başladığım şirkette plastik enjeksiyon makineleri var. Bu makinelerde çıkan arızalarını en kolay nasıl bulabilirim. Genel olarak proje üzerinden mi takip etmeliyim yoksa plc ye bağlanıp adımları mi takip etmeliyim veya başka yöntem nedir ?
Daha önce karşılaştığınız arızalardan da bahsedebilirsiniz
Her türlü fikre açığım,

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Merhaba başladığın şirkette ne işi yapıyorsun. Görevin ve sorumluluğun nedir? Daha doğrusu mesleğin nedir? Açıklayıcı bilgilerle gelki yararlı bilgiler elde edebilesin.

Merhaba başladığın şirkette ne işi yapıyorsun. Görevin ve sorumluluğun nedir? Daha doğrusu mesleğin nedir? Açıklayıcı bilgilerle gelki yararlı bilgiler elde edebilesin.
Meydancıyım ve makinelerde arıza olduğunda müdahale etmek, duruşları minimuma indirmek için periyodik bakımlarını yapıyorum.

Çıraklık, kalfalık ve ustalık kurslarına
katılıp mümkün olduğunca kendinizi
geliştirin. Kimse önceden arızayı
kestiremez. Ama tecrübeli biri hızlı bir
şekilde elimine eder.

En sevdiğim; çok şey bildiğini sanıp
hiç bir şey bilmeyen elektiriçi tayfası.

Benım bıldıgım , calıstım ısyerlerınde, meydancı; salon u temızleyen arada boş kaldıgında başka işlere kosturan kişidir. Sızde terım farklımı benmı yanlıs anladım.
Eger, elektrık arızaları meydancıya kalıyorsa, o işyerınde buyuk sorun vardır. Eger, öğrenmek ıstıyorsan saygı duyar, tebrık de ederım, ızle, soru sor. Ustaların yanından ayrılma,ayrıca mesleki kurslara katıl, belge al..

Benım bıldıgım , calıstım ısyerlerınde, meydancı; salon u temızleyen arada boş kaldıgında başka işlere kosturan kişidir. Sızde terım farklımı benmı yanlıs anladım.
Eger, elektrık arızaları meydancıya kalıyorsa, o işyerınde buyuk sorun vardır. Eger, öğrenmek ıstıyorsan saygı duyar, tebrık de ederım, ızle, soru sor. Ustaların yanından ayrılma,ayrıca mesleki kurslara katıl, belge al..
Usta yok sadece ben varım

Arkadaş sen bakıyorsunda elektrikten veya mekanik kısmından anlıyormusun? Elektriğin şakası olmaz bilesin Allah korusun. O iş yeri nasıl bir iş yeriki seni tehlikeye atıp o riski göze alabiliyor. Anlamış değilim. Makine hakkında sormak istediğin olursa yardımcı olmaya çalışırızda uzaktan nasıl olur bilmem.

Arkadaş sen bakıyorsunda elektrikten veya mekanik kısmından anlıyormusun? Elektriğin şakası olmaz bilesin Allah korusun. O iş yeri nasıl bir iş yeriki seni tehlikeye atıp o riski göze alabiliyor. Anlamış değilim. Makine hakkında sormak istediğin olursa yardımcı olmaya çalışırızda uzaktan nasıl olur bilmem.
makinelerde çıkan arızalarını en kolay nasıl bulabilirim. Genel olarak proje üzerinden mi takip etmeliyim yoksa plc ye bağlanıp adımları mi takip etmeliyim veya başka yöntem nedir ?

plc bağlanıp adımları takip etsende makine üzerindeki arızaları nasıl yapacaksın?

Bilsem sormam, arızanın nedenini bulmak öncelikli hedefimiz değil mi ?

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri