Pic proğramlayıcı için yardıma ihtiyacım var

Merhaba; ufak çaplı yapmış olduğum araştırma sonucunda oldukça fazla kafam karıştı. Ufak çaplı hobi devreler hazırlıyorum ve artık mikroişlemcilere geçiş yapmak istiyorum. Fakat yapmış olduğum araştırmada bir sürü modül var hangisini almam lazım hangisi işimi görür bilemedim. En çok uğraşmak istedim 8 pinli mikroişlemciler ile başlayıp ilerki zamanlarda kendimi geliştirerek daha fazla mikroişlemcilere girmek istiyorum. Malum herşeyin fiyatı uçuk ve en kötü modül 500tl kötü dediğime bakmayın hangisinin iyi olduğunuda bilmiyorum. Sizlerden başlangıç yada orta seviye aynı zaman da biraz da fiyat konusunda makul olan bana bir öneride bulunur mu sunuz. He birde kendi modülümü yapsam daha mı sağlıklı olur onuda bilemedim sonuçta onunda kodlarını yazacak bir kodlayıcıya ihtiyacım var. Sizlerden yardım bekliyorum teşekkürler...

O halde arama motoruna;
"cheap pic programmer" yazın. Resimleri
seçin. Buradaki şemalardan birini uygulayın.
Evdeki bir kaç malzeme ile yapılabilecek
programlayıcılar. Hatta Arduino ile yapılanı bile
bulunmakta. Brenner desteği kalmadı, K150
problemli, PicKit2 her mcuyu desteklemiyor, vs.

Hele ki; MPLABX ile kod yazıyorsanız, diğer
programlayıcılar size işkence edecek.
Ruhsal sağlığınızı düşünüyorsanız bir miktar daha
para biriktirin.

Schematic-USB-PIC-Programmer.png

Böyle birtane pic şema var mevcut malzemeleri toparlayıp bi fiyat değerlendirmesi yapmam gerekli.

Evet kit2 olarak geçiyor tam hakim olmadığım için hangisini yapmam gerektiğini bilmiyorum. Eğer önerebileceğiniz kit şema varsa mutlu olurum.

.. devredeki 2550 ye kod atmak için programlayıcı lazım!
klon pickit2 alınabilir..
veya birkaç elemanlı seri port programlayıcı devresi yapıp f84, f628
denetleyiciler ile bir çok uygulama yapılabilir.

Daha önce dediğim gibi; PicKit3 klon satın
alın ve rahat edin.
Bunu yapmak için harcayacağınız zamanı,
projelerinize kullanın.

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,965
Son üye
Pentium55

Yeni konular