Pic ile Seri Port Kontrolu Projesi Buyrun...

Bu seri port ile yapılması gereken bir proje mi yoksa iki pc arasında birbiri ile haberleşme sağlayacak bir konu mu ? Eğer bir proje ise tamam o zaman uğraşılabilir de proje değilse hiç uğraşıp kafa yormaya gerek yok.
Bende bir zamanlar iki pc vardı birbirine dosya kopyalamak yada birinden dosya klasör vb almak gerekiyordu işte o zaman 4 portlu bir modem vardı arada bir ağ kurdum ve bütün işimi halledebiliyordum Bunun haricinde ayrıca yönetmek isterseniz de illa ki programlar vardır Örneğin Team Wiewer gibi
Çalışmalarınızda başarılar dilerim...

slm has artvinli benımde serı porttan alınan verının bılgısyara kaydıle ılgılı bı projem var fakat benım kullandıım ccs c ile verıyı birturlu yollayamadım.yolladığımda tuhaf karakterler çıktı virtual termınalde.yaptığın projeyı ıncelemek ıstedım fakat acamadım.yardımcı olabılır mısın?

Ccs c ile yapılmış hiç bir projeden anladığım söylenemez proton basic yada pic basic olsa bişeyler söylerdikte...

peki bana ne yapmamı önerirsiniz.acaba visual basic calışsam halledebılır mıyım...?

Visual basic pc üzerinde çalışan arayüz programları vs yapmaya yarayan bir programdır ccs c ve proton basic de pic programlamada kullanılan derleyici programlardır....

Ama eğer pic programı kısmında proton basic yada pic basic kullanayım pc kısmında da visual basic kullanayım uygundur derseniz bişiyler yapabiliriz...

ben bilgisyar kısmını hallettım c# ile sorun pic i istediğim şekilde programlayabilmekte onun ıcınde haftalardır ccs c de uğraşıyorum fakat duzgun bı sonuc alamadım.o yuzden pic basıc e bakmam lazım artık dıye soyledım.Progarm kısmını halledersem arayuz ve verı tabanı erişimini sağladım.yapmam gereken hyper termınale verıyı gonderebilmek.

o zaman proton basic ile uğraşın çünki ccs c den anlamıyorum pic basicde T2400 N2400 gibi ifadeler var yollanan bilgilerin terslenerek alınması geldiği gibi alınması gibi eklentideki programa bakarsanız daha detaylı olarak anlayabilirsiniz...

eklentideki programa baktım fakat proteus simulasyonu calışmadı.şimdi benim hangi programı indirmem gerk pic basic için ve elınızde kaynak var mı serı port ıletışim ile ilgili.acaba siz bana bu program kısmında yardımcı olabılırmısınız?bastan öğrenmek baya vakit gerktircek.

eklentideki programa baktım fakat proteus simulasyonu calışmadı.şimdi benim hangi programı indirmem gerk pic basic için ve elınızde kaynak var mı serı port ıletışim ile ilgili.acaba siz bana bu program kısmında yardımcı olabılırmısınız?bastan öğrenmek baya vakit gerktircek.

Proteusta çalıştırabilmek için virtual serial port driver programına ihtiyacın var.Bu program sanal port oluşturmaya yarıyor.(1 den fazla seri portun varsa gerek yok)...

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,904
Son üye
teknikbilimlers31

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri