Pic ile paralel proramlama

forsecul

Üye
Merahaba arkdaşlar. PİC 16f877a kullanarak bir proje yapıyorum. Taklıb kaldığım bir yer var. Projede led-i sürekli yakıp söndürüyorum. Takıldığım yer bir delay bitmeden farklı kodu çalıştırmakla ilgilidir. Paralel olarak kodların bir birini beklemedn çalışması. Bunun ilgili internetde ne gibi bir şey aramalıyım.

pic üzerindeki hardware timer ları led yakıp söndürmek için kullanabilirsin. bu esnada istediğin işlemleri yapabilirsin.

Teşekkür ediyorum. Bir sorum da var. PİC (16f serisi) ile proje yapmak zaman kaybımı? Eskimiş teknoloji?

Neden? pic sınırlımı. Yani pic ile yalnız küçük çaplı işlemler yapıla bilir? Merak etdiyim pic ile bu günü kadar ne yapıldı? (profesional anlamda) Nerelerde kullanılıyor? İnsanların kullandığı hangi elektronik cihazda pic çalışıyor yoksa o da öylesine öyrenmek amaclı bir denitleyici?

Üreticisi Microchip,
şirket değerine ve borsasına bakın,
birkaç muz cumhuriyeti satın alacak adamları
muz gibi karşılaştırmayın.

Birde öğrenecekseniz öğrenin ne öğrendiğinizin bir önemi yok
öğrendiğinizle ne yapmak istediğiniz ne yapabildiğiniz önemli.
Diğer mesajlarımda bunun temelli nedenleriyle yazdığım bilgiler mevcut,
biraz araştırmayla çok rahat edinilecek bilgiler,
çok defa çok yerde yazıldı çizildi.

pic de iyi bir mikrokontroler fakat yazdıklarım daha iyi. pic mimarisi karışıktır arm mimarisi çok karışık değildir.

Benimde tavsiyem hazır ögrenmeye başlamısken en iyisini ögrenmek daha faydalı olur.
Arm mimarisinin elektronik cihaz olarak kullanılmadıgı yer yok gibi,cebinteki telfondan,evindeki televizyona,sanyide plc vs hep arm mimarisi chipler kullanılır.
Ben de önce pic sonra arm ye gectim,su anki aklımla kesinlikle pic ile ugrasmam.
arm de bircokseyi yapması cok daha kolay,ancak detaya girince tırlattıracak kadar dökümanı var.
Ana mantık C programlamana dilini ögrenmen,ondan sonrası kendiliginden gelir.

Forum istatistikleri

Konular
127,951
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri