PIC ILE LED YARDIM EDIN LUTFEN

rigby

Üye
Öncelikle herkeze s.a
Konuya şöyle başlıyayım ben yeni bir icat üzerinde çalışıyorum daha önce yapılmamış herneyse PIC16f877a ile bir programla yapmak istiyorum bu son aşamam fakat bir türlü işin içinden çıkamadım konu şöyle;
Ben 4 Tane PIC kullanarak bir led devresi yapmam lazım 64 tane ledi yönetecek 4 modlu bir şekilde olucak ve bunlar butona bağlı olucak 1.Modda Şöyle olucak: Bir yandan ledler yanıp sönücek bir yandan kayıcaklar böyle bu şekil karışık şekilde ilerliycekler bunun kodunu bana yazıp göndere bilirmisiniz cidden bu son aşamam 1 yıldır uğraşıyorum lütfen bana yardımcı olun.

Okuduğunuz için teşekkürler.

ama olmamış ki bu açıklama ile kod yazılmaz ki??
daha net bir diyagram vermen lazım ....
neden 4 pic ile 64 led yakıyon. ? çıkışa çoklayıcı koy. yada 2 tane 877 kullan v.s
1. modu belli belirsiz anlatmışsın ama 2.3.4. modlar ne ???
vs.
vs

bk~~

- - - Updated - - -

Öncelikle herkeze s.a
Konuya şöyle başlıyayım ben yeni bir icat üzerinde çalışıyorum daha önce yapılmamış herneyse PIC16f877a ile bir programla yapmak istiyorum bu son aşamam fakat bir türlü işin içinden çıkamadım konu şöyle;
Ben 4 Tane PIC kullanarak bir led devresi yapmam lazım 64 tane ledi yönetecek 4 modlu bir şekilde olucak ve bunlar butona bağlı olucak 1.Modda Şöyle olucak: Bir yandan ledler yanıp sönücek bir yandan kayıcaklar böyle bu şekil karışık şekilde ilerliycekler bunun kodunu bana yazıp göndere bilirmisiniz cidden bu son aşamam 1 yıldır uğraşıyorum lütfen bana yardımcı olun.

Okuduğunuz için teşekkürler.
neden 4 pic ile 64 led yakıyon. ? çıkışa çoklayıcı koy. yada 2 tane 877 kullan v.s
vs.
vs

bk~~

vs.
vs

bk~~

- - - Updated - - -

vs.
vs

bk~~

Kusura bakmayın özür dilerim o zaman şöyle yazayım ben herşeyi

4 PIC kullanmamın sebebi her pic'in farklı şekilde kontrol etmesidir.
1.PIC(MOD): Burda Işıklar Sadece Kayacaktır
2.PIC(MOD): Burda Işıklar Sadece Yanın Sönecektir.
3.PIC(MOD): Burda Işılar Sadece Kayıp Yanacaktır
4.PIC(MOD): Burdan Işıklar Button İle Çalışacaktır Yani Ben Ne Zaman Basarsam O Zaman Yanancak Bıraktığım Zaman Sönecektir.

Ve bunlar 64 tane lede bağlı olucaktır.Ben sizden sadece bu 4PIC'in kodlarını ve proteus için şemasını istiyorum.

Merhaba,
Siz,çalışmanızı nereye kadar getirdiniz nerede takıldınız.Şema ve yazılım paylaşırsanız daha kolay yardım alırsınız.

Merhaba,
Siz,çalışmanızı nereye kadar getirdiniz nerede takıldınız.Şema ve yazılım paylaşırsanız daha kolay yardım alırsınız.

Benim çalışmamda şu noktalar kaldı: Bakır plaketi hazırlıycam,PIC'ler programlanacak,Ledler Takılacak Sadece bunlar kaldı

Kusura bakmayın arda arda mesaj atıyorum ama isterseniz SketchUp ile hazırladığım projeden daha kolay anlarsınız

Kusura bakmayın arda arda mesaj atıyorum ama isterseniz SketchUp ile hazırladığım projeden daha kolay anlarsınız

merhaba

istediğiniz projenin kodları ve şemasını ekte paylaşıyorum...
umarım işinize yarar
verdiğiniz detaylarda anlaşılan algoritmaya göre yaptım..

Ekli dosyalar

• 66elektronik.rar
    272.3 KB · Görüntüleme: 16
Sadece bir LED için programı yazıyım geri kalanlara aynısını kopyayalarsınız.

set_tris_b (0x00)
set_tris_c (0x00)
set_tris_d (0x00)

output_high (pin_b0);
delay_ms (500);
output_low (pin_b0);

output_high (pin_b1);
delay_ms (500);
output_low (pin_b1);

Bu şekilde diğer pinler için aynı şeyi yapıcaksınız :)

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,965
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri