PIC 16F84A VEYA 16F877 İLE YAZI YAZMA...

Arkadaşlar pıc kullanarak ledlerle gs veya galatasaray yazmak istiyorum bunun ile ilğili devre gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim...şimdiden tşklr!!!

sadece gs veya galatasaray yazmak için pice gerek yok tabi bir efekt istemiyosan

tam olarak nasıl bi şey istediğini açıkca yazarsan yardımcı olacak arkadaşlar daha net cevap verebilirler

sadece gs veya galatasaray yazmak için pice gerek yok tabi bir efekt istemiyosan

tam olarak nasıl bi şey istediğini açıkca yazarsan yardımcı olacak arkadaşlar daha net cevap verebilirler

yazı yanıp sönecek bunu normal devre ile yapamam pıc kullanılması gerekir haralde o kadar net bilmiyorum....elektroniğe yeni başlaadım yavaş yavaş kendimi geliştirmeye çalışıyorum....

harfleri pcb programında her bir harf paralel ledlerden olmak şartıyla oluştur. en basitiyle pic üzerinden her bir harfi bir transistörle sürebilirsin.Sana devrenin(GS yazısı) 20 ledle oluşturulmuş şemasını gönderiyorum.(ledler 3v 20ma).pcbde harfleri oluşturursun.

Yönetici Notu: Paylaşılan fotoğraf, fotoğraf paylaşım sitesinden silindiği için kaldırılmıştır.

harfleri pcb programında her bir harf paralel ledlerden olmak şartıyla oluştur. en basitiyle pic üzerinden her bir harfi bir transistörle sürebilirsin.Sana devrenin(GS yazısı) 20 ledle oluşturulmuş şemasını gönderiyorum.(ledler 3v 20ma).pcbde harfleri oluşturursun.

sağolasın birader teşekkürler. uA seninle gurur duyuyor....

birşey sormak istiyorum. 16f877a'yı kullanıp keypad devresi nasıl oluşturulabilir. character yazdırılabilecek bir keypad'den?

sadece ledler yanıp sönecekse pic e gerek yok sadece ne555 entegresi yeterli daha az maliyetli olur

darakılınc keypadden yazı yadırmak için tarama yöntemi kullanılır kaç satır kaç sütun kullanacaksan satırları tarama yapıp sütünlarda gelenleri okur ona göre hangi tuşa basıldığını anlarsın nasıl bir uygulama yapmak istiyorsun ?

4x4 bir keypad kullanıp, ekran'da mesaj yazdırmak, normal cep telefonunda yazdığımız cinsten, spesifik olarak belli birşey değil.. ardından onu, wireless olarak, başka bir receiver'e göndericem.. ama öncelikli olarak şuan, ilk aşamada, keypad'den yazdığım birşeyi lcd'ye yazdırmaya çalışıyorum

Son düzenleme:
hocam, son bir değişiklik oldu. şöyle ki.. elimde 4x3 keypad var, ve 16F877A pic.. ve bir adet lcd.. mesaj yazdırmak istiyorum?

erdi001, bağlantı olayını hallettim keypad'in.. şimdi yazılım kısmına geldi ve microC ile yazmamı önerdiler bana fakat microC ile ilgili hiç bir bilgim yok. en iyi kullandığım program matlab, onla da yazılmıyor. yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. çok teşekkür ederim

Forum istatistikleri

Konular
128,237
Kullanıcılar
450,037
Son üye
monster998

Yeni konular

Geri