erenyabaci

Üye
PC_SIMU bilindiği üzere sanal Scada simülasyon programıdır daha öncesinde V1 sürümünün Türkçe ve İngilizce çevirisi bulunuyordu fakat son çıkan V3 sürümünün Türkçe yada İngilizce çevirisi bulunmuyordu ihtiyaçlar doğrultusunda bu programın türkçeye çevirilme işlemine başladık fakat çeviri sadece tarafımca yapıldığı için gözden kaçan hatalar bulunuyor olabilir bu konuda da sizden yardımınızı bekleriz.

Kurulum videosu izlemek için tıklayın.

Google Drive indirmek için tıklayın.

Çok değerli bir paylaşım. Emeğiniz için teşekkürler.

scada filan hiç anlamam ama bir eğitim programını dilimize çevirmeniz büyük mutluluk. bir zamanlar ben de bildiğim kullandığım programları dilimize çevirirdim. çalışmalarında başarılar dilerim.

Teşekkür ederim sağolun. forumu önceden de takip ediyorduk ama yaşımız gereği pek forum kültürüne hakim olamadık biz daha çok facebook gurupları felan onlarla büydük ama gördüğüm kadarı ile facebook guruplarından daha çok buralarda bilgi paylaşılıyor forumlardan öğreneceğimiz çok şey var bu sebepten ötürü bu çalışmanında burda paylaşılmasını daha uygun buldum @paskomya ustamında dediği gibi eğitim programların çevirisi ile alakalı öğrenci arkadaşlarımız talepte bulunursa elimden geldiğince yardımcı olurum.

PC_SIMU bilindiği üzere sanal SCADA simülasyon programıdır daha öncesinde V1 sürümünün Türkçe ve İngilizce çevirisi bulunuyordu fakat son çıkan V3 sürümünün Türkçe yada İngilizce çevirisi bulunmuyordu ihtiyaçlar doğrultusunda bu programın türkçeye çevirilme işlemine başladık fakat çeviri sadece tarafımca yapıldığı için gözden kaçan hatalar bulunuyor olabilir bu konuda da sizden yardımınızı bekleriz.

Kurulum videosu izlemek için tıklayın.

Google Drive indirmek için tıklayın.

Emeğine sağlık Eren.. PC_SIMU simülasyon programının, S7-1200 PLCSIM ile nasıl çalıştırıldığını adım adım anlattığım yazımı dikkatinize sunarım. Siemens PLC öğrenmek isteyen arkadaşlar için çok faydalı olur diye düşünüyorum..

Emeğine sağlık Eren.. PC_SIMU simülasyon programının, S7-1200 PLCSIM ile nasıl çalıştırıldığını adım adım anlattığım yazımı dikkatinize sunarım. Siemens PLC öğrenmek isteyen arkadaşlar için çok faydalı olur diye düşünüyorum..
Sağolun iş yoğunluğu nedeniyle bir süredir foruma giremiyordum yazınızı inceledim çok güzel bir çalışma olmuş programın Türkiyede çok bilinmemesi bir yana bilenler de nasıl uygulama yapacağını bilmiyordu 2018 de daha henüz öğrencilik zamanımda yabancı kaynakları araştıra araştıra öğrendiğim basit bir devrenin videosunu çekmiştim sizin çalışmalarınız çok üst düzey olmuş böyle içerikler sunduğunuz için teşekkürler.

Eren Yabacı
Elektrik Elektronik Teknikeri
Website : Elektrik Elektronik AR-GE

En kısa sürede Website'sine ve YouTube sayfama yazınızın ve videolarınızın linkini ekliycem uygun görürseniz.

Eren Yabacı
Elektrik Elektronik Teknikeri
Website : Elektrik Elektronik AR-GE

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri