pıd kontrol

pıd kontrollü ve transmıterli bir hidrafor pompası var control tecnic invertör var üzerinde şimdi şöyle bi sorun var pompa basıncı cıktığı zaman ben motorun durmasını istiyorum ama durmuyor biraz yavaslıyor ama durmuyor invertör parametrelerinde pıd orantısal kazanc pıd entegral kazanc bunlardan ayarlanıyor diye tahmin ediyorum ama tam olarak kelime anlamlarını bilmediğim için ayarlayamıyorum bana yardımcı olrsanız cok sevinirim

cihazın klavuzunda ingilizce kısaltmaların açılımları yazar. Buna göre neresi ne işe yarar bilgi sahibi olabilirsiniz. Önce klavuzuna bakmanızı tavsiye ederim. Yine olmadı fabrika ayarlarına çevirin cihazı. Biraz yavaşlıyor durmuyor demişsiniz duruş ayarlarında değişiklik var tahmınım.
*klavuz elınızde yoksa üretici sitesinden ulaşabilirsiniz...

arkadaşım pompa çıkışına (manometrenin baglı oldugu noktaya)1 adet basınç swıtchı koyarsın istediğin basınç değerine ayarlarsın montajını yaptığın basınç swıtchinide sürücünün stop butonuna seri baglarsın...kesinlikle istediğin basınç değerinde duracaktır..

hatta ek ilave olarak sürücünün fault kontağınıda (digital output) bu noktaya seri girersin,sürücüde hata oluştuğunda veya basınç değeri yükseldiğinde otomatik olarak duracaktır.

ama anladıgım kadarıyla senın asıl sorunun ınvertörün aşırı akım çektiğinde motoru yakmamak için, otomatik olarak çalışma frekansını kısarak motorun devrini düşürmekte,eğer akım limitini motor etiket bilgilerine bakarak doğru girersen invertör aşırı akımdan ötürü fault vererek zaten duracaktır.

kullandığın invertörde analog girişin minimum maksimum değerleri set edeilbiliyormusun. benzer bir uygulamayı atv61 ile yaptım çok başarılı oldu

ınverter analog gırısındekı kazanc degerlerı ıle oyna bnce tutturabılırsın ben deltalarda yapıyorum basarılı zannedıyorusam control teknıkdede var

Forum istatistikleri

Konular
128,354
Kullanıcılar
450,212
Son üye
salamakas

Yeni konular

Geri