pıc' e başlangıç

gfb_42

Üye
arkadaşlar ben pıc programlamaya başlamak istiyorum sagolun burada çeşitli kaynaklar var faka ben assamblyle mi yoksa pic basic ilemi başlamalıyım bu işin erbabı sizlersiniz bana bu işi en iyi ögrenip sizler gibi olmak istiyorum c dili pony mplapgibi çeşitli isimler var
***bana kısaca gerekli olan proglar hakkında
***assamblymi pic basic mi kullanmalıyım
***hangi kaynaklardan yarar lanmalıyımm

-----------------------------------------------------------------------

en önemlisi kendimi hangisi uzerinde yogunlaştırıp sizler gibi pic yazabilmeliyim

****lütfen yardımci olursanız çok sevinirm

bu konu başlıgı altında pic uzerine bizlerle bilgi paylaşımı yapacak olan yok mu?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Daha önce bu konu hakkında forumda çeşitli tartışmalar yapılmıştır. Forumda arama yaparsanız, bu konulara erişebilirsiniz.

ccs c tavsiye ederim çok hızlı sonuç alabiliyorsunuz ben yaklaşık 2 ay gibi bir sürede bir sürü zevkli program yazabildim ve buradaki ustalar size yardım edecekledir

assambly başlangıç için süper bence picin gerçek dili.

öncelikle sizlere çok teşekkür ederim bende bu sitede bana yardımcı olacaklarından eminim sizler elinizdeki kaynakları e-kitaptır word dosyalarıdır paylaşa bilirmisniz

her şey burada var öncelikle ne kullanacağına karar ver bende yeni başladım ama oldukca hızlı yol katettim ccs c ile başlangıç yapmanı tavsiye ederim bnende ilk başta nereden başlayacağımı bilememiştim araştırmalarım sonucu ccs c hakkında internetde olsun kitap olsun oldukca yararlı yayınlar var burası enbüyük kaynak zaten

sn mberkanbicen
hocam pic' programlamaya başlamak isteyen her insanın yaşadığı bir sorun. bir pic' programlamanın onlarca çeşit yolu ve programlayıcısı var.

şimdi ben inanmıyorumki bütün bu pic programlarının hepsini bilen bir kişi olsun.
o nedenle herkez kendi bildiği progrmı anlatacak ve tavsiye edecek.

siz sabit bölüme bir konu açsanızda; bütün pic programları hakkında konuyu iyi bilenler bilgi verse. artıları, eksileri, avantjları, olumlu, olumsuz yönleri v.b.
pic başlayacaklara yol gösterici bir klavuz ve kendilerine en uygun pic programını seçmelerine yardımcı olursunuz.

yoksa bu konunun ardı arkası kesilmez. hemen hemen her hafta bir arkadaş bu konuyu açıyor.
teşekkürler.

sn mberkanbicen
hocam pic' programlamaya başlamak isteyen her insanın yaşadığı bir sorun. bir pic' programlamanın onlarca çeşit yolu ve programlayıcısı var.

şimdi ben inanmıyorumki bütün bu pic programlarının hepsini bilen bir kişi olsun.
o nedenle herkez kendi bildiği progrmı anlatacak ve tavsiye edecek.

siz sabit bölüme bir konu açsanızda; bütün pic programları hakkında konuyu iyi bilenler bilgi verse. artıları, eksileri, avantjları, olumlu, olumsuz yönleri v.b.
pic başlayacaklara yol gösterici bir klavuz ve kendilerine en uygun pic programını seçmelerine yardımcı olursunuz.

yoksa bu konunun ardı arkası kesilmez. hemen hemen her hafta bir arkadaş bu konuyu açıyor.
teşekkürler.

aslında soledikleriniz çok dogru belki her sitede boyle bir birinin aynısı konular var ama hiç biri tek çatı altında deil ilgilendiğiniz için sizede çok teşekkür ederim

algorıtma bılmemz gerekır mı

yaptığın işe göre değişir. bazen işlemler sadece girişten aldğını olduğu gibi çıkışa vermek kadar basittir. bu yapacağın işe bağlıdır.

Bence CCS C ile başlamak sadece bir kaç pic programı yazmaktan başka bir şey katmaz sana.Programcılık hakkında fazla birşey öğrenemezsin. Eğer mikroişlemci çalışma mantığı hakkında fazla derine inmen için bir sebep yoksa ASSEMBLY ye de gerek yoktur. Pic basic bilmiyorum .

Ben PIC C kullanıyorum ve kesinlikle tavsiye ederim. Çünkü bu sayede C öğrenebilirsin.CCS C de olduğu kadar hazır fonksiyonlar bulunmamaktadır.Sonra C++ öğrenecek alt yapıda oluşmuş olur ve diğer programlama dillerine de yatkınlığın artar.

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,991
Son üye
multiroots

Yeni konular

Geri