Oto teypteki kısa devreyi bulamıyorum

acemi1111

Üye
Hayırlı bayramlar dilerim öncelikle

Pranha indash oto teyipteki kısa devreyi bi türlü bulamadım. kartın üzerinde oksitlenmeler vardı temizledim voltaj regülatörlerinin bağlantısını kestim kondansatörler sağlam görünüyor. Enerji verdiğimde powerın ışığı sönüyor kısa devreden dolayı. Nerden olabilir nasıl ölçüm yapayım nereye bakayım ısınan biyerde yok yardımcı olursanız sevinirim.
DSC_0051.JPG
DSC_0050.JPG
DSC_0049.JPG

Bu konuda acil yardım bekliyorum tahminleriniz doğrultusunda bulmaya çalışacağım

Moderatör tarafında düzenlendi:
Zor iş hocam parcalarin cogu smd +12 besleme yollarini takip edip multi metre ile olcum yapabilirsiniz ama nereye kadar kolay gelsin

Zor iş hocam parcalarin cogu smd +12 besleme yollarini takip edip multi metre ile olcum yapabilirsiniz ama nereye kadar kolay gelsin
TDA entegresini çıkardım + ve - yi başladığımda sorun yok ama + kutba hafıza kablosunu bağladığımda kısa devre oluyo

TDA entegresini çıkardım + ve - yi başladığımda sorun yok ama + kutba hafıza kablosunu bağladığımda kısa devre oluyo
Smd mosfetlere baktinizmi hocam kisa devre gozukuyormu tda da isinma varmi herhangibi bir kompenent de kararma varmi ? Kondansetorlerede bakabilirsiniz teyb bu hale nasil geldi ?
+12 tersmi baglandi
Veya speaker cikisi kisa devremi yapildi bunlari bilmemiz gerekir burdan yola cikabiliriz

Hayırlı bayramlar dilerim öncelikle

Pranha indash oto teyipteki kısa devreyi bi türlü bulamadım. kartın üzerinde oksitlenmeler vardı temizledim voltaj regülatörlerinin bağlantısını kestim kondansatörler sağlam görünüyor. Enerji verdiğimde powerın ışığı sönüyor kısa devreden dolayı. Nerden olabilir nasıl ölçüm yapayım nereye bakayım ısınan biyerde yok yardımcı olursanız sevinirim.Ekli dosyayı görüntüle 66693Ekli dosyayı görüntüle 66694Ekli dosyayı görüntüle 66695
Bu konuda acil yardım bekliyorum tahminleriniz doğrultusunda bulmaya çalışacağım
Enerji verince power ışığı sönüyor ... Lafiniza takıldım mantıksız iş var! Enerjisiz cihazda ışık nasıl oluyor?

Teyp olmadan pozitif uca hafıza kablosunu bağlayın sonuç nedir? Ölçüm yapın ne nedir? Hafıza kablosunu ölçün veya takip edin gerçekten hafıza için midir, ezbere mi yapıyorsunuz?

Enerji verince power ışığı sönüyor ... Lafiniza takıldım mantıksız iş var! Enerjisiz cihazda ışık nasıl oluyor?

Teyp olmadan pozitif uca hafıza kablosunu bağlayın sonuç nedir? Ölçüm yapın ne nedir? Hafıza kablosunu ölçün veya takip edin gerçekten hafıza için midir, ezbere mi yapıyorsunuz?
Güç kaynağının ışığından bahsetmiştim. Teybi getiren arkadaş soketi yeni aldığını söyledi soketi inceledim pioneer teybin soketi çıktı. Yani kutupları ters bağlamış olduk TDA yandı bitanede regülatör bozuldu onuda bulamıyorum

Smd mosfetlere baktinizmi hocam kisa devre gozukuyormu tda da isinma varmi herhangibi bir kompenent de kararma varmi ? Kondansetorlerede bakabilirsiniz teyb bu hale nasil geldi ?
+12 tersmi baglandi
Veya speaker cikisi kisa devremi yapildi bunlari bilmemiz gerekir burdan yola cikabiliriz
Yanlış soketin ceremesini çekmişiz başka bişey değil. Ekrana görüntü gelmiyo diye almıştım teyip hoşaf oldu TDA yı bi kaç parça falan değiştirecez şimdi

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri