oto akü yardım

Arkadaşlar benim şöyle bir sorunum var. Aracıma yeni teyp aldım kendim elektronik blm önlisans mezunuyum kendim bağladım teybi teyp gayet düzgün normal çalışıyor hafızayı felan verdim kontağada bağladım yani bağlantılarda sorun yok teybi acıyorum sesi 38-39-40 lara getirdiğimde teyb kapanıp acılmıya başlıyor bu arada ses kademesi 50 ye kadar teyp markasıda navitech ben akünün zayıflamıs oldugunu tespit ettim kesin olarak çünkü baska bir aracın aküsüne bagladım canavar gibi calısıyo ses seviyesi 50 de gümbür gümbür çalıyo teyp 3 yere götürdüm oto elektrikçiye hiçbirini inandıramadım aküm zayıflamıs böle böle oluyo ne yapabilriz aküyü nasıl güçlendiririz diye , kimi sen bu arabayla yol yap abi dedi akü şarj olsun dedi kimi teypden dedi kimi bu araba eski tesisatın kabloları kaldırmıyo dedi ya gerçi yeni akü 120 tl 120 tl verip yeni akü alıcam en sonunda bide buraya yazmak istedim bu arada akü bakımsız akü şarj lambası iyi yemyeşil yanıyor yardım bekliyorum yoksa yeni akü alıcam teşekkürler arkadaslar

sen sesi acinca teyp yuksek akim cekmeye baslar , ve aku voltajı 8-9 voltlara dusuyor olabilir , bu yuzden teyp resetlenmistir, kapanir acilir

yeni bir aku al bu aku ile calisicaktir

bence power besleme kablon zayıftır, veya akünün şase bağlantısını kontrol edin,
araçta marş rahat alıyor ise surun yukardaki gibidir.

yok kendi akümü çıkartıp başka bir arabadan deneme amaçlı akü taktım yeni bir arabaydı ve dolayısı ile yeni akü ozaman hiç bir sorun yok canavar gibi çalısıyor

electronicelg arkadasım en dogrusunu sölemiş bana ama en azından büyük bir kondansatör koysam olmazmı acaba illa yani 120tl verip yeni akümü alıcaz

Kondansatör 1-2 saniyelik ani güç sağlamak içindir.Maalesef aküyü yenilemeniz lazım.

tekrar teşekkürler arkadaşlar artık buraya da yazdıktan sonra yapıcak şey yeni bir akü almak

Aracının marş motoru aracı çalıştırıyorsa kesinlikle aküde olmaz teyp kaç amper çekiyorki ?besleme kabloları şase vs dedir değiştirmediysen yanlışlıkla sakın akünü değiştirme.birde şimdiki teyplerin çıkışı köprüdür bir yerden hop.kablosu şase alırsa hem çıkışı yakar hemde fazla akım çeker.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri