On gridi of gride nasıl kombine edebilirim

DEĞERLİ ARKADAŞLARIM MERHABA ÖNCELİKLE
BENİM Bİ SORUM OLUCAK
BİR TANE ON GRİD 5 kw invertörüm var 1 tanede of grid akülü sistem 3 kw invertörüm var
1- ongrid enerji kesilince sisteme enerji vermiyor Onu biliyorum
2- akülü sistemimin 220 çıkışına on gridin Ve of gridin çıkış uçlarını Bağlasam sistem kendini çalıştırırmı yoksa kısa devre yapıp bozulurmu
3-Bildiğiniz gibi on gridler şebekenin frekansına göre ayarlıyor diğer off grid ise direk gönderiyor
Bunu şöyle yapsak nasıl olur
Off gridin çıkış ucuna çalıştıracağı sistemi yada aletleri bağladık diyelim sistem panellerden ve aküden enerjiyi tedarik ediyorken on gridin akım trafosunu offgridin çıkış ucuna bağlasam ongrid çalışırmı yoksa ofgride zarar verirmi
YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM
BİRDE ŞU AN on gride bağlı 14 adet monocristal 320 w gücünde paneller bağladım diğerinde ise 4 adet aynı şekilde paneller bağlı
AMAÇLADIĞIM ONGRİDDE ENERJİNİN TAMAMINI KULLANMAK DİĞER OFF GRİDİ İSE AKÜLERİ TAM KULLANMADAN PANELLERDEN ENERJİ TÜKETİMİNİ SAĞLAMAK
SİZLERİN TÜM YORUMLARINIZA AÇIĞIM SAYGILAR HERKESE ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Böyle bir şeyi yapmak istemenizin amacı frekans mı yoksa 3 kw invertör yetersiz mi geliyor?
Eğer 3 kw invertör tam sinüs ise güvenle kullanabilirsiniz. On-grid sistemler bilindiği üzere şebekeyi akü gibi kullandığından Şebeke olmayınca da panelleri kullanamaz. Aslında çalışmamasının mantığı arıza durumunda kesik olan şebekeye ters elektrik verip tehlike arz etmemesi içindir diye düşünüyorum.

Bahsettiğiniz yöntemle ongrid invertör çalışır hale gelebilir fakat uygulaması hakkında bilgim yok. Ayrıca tehlike arz edebilir!

Evet tam sinüs invertör 3 kw yani mesela on grid sistem belli bir enerjiyi sisteme dahil ederek veriyor ben offgridden yararlanarak tam solarları kullanmak istiyorum evin belli bir bölümünde tam solar enerji istiyorum çamaşır bulaşık tv dolap bu sistemle çalışsın istiyorum yani bağımsız enerji ile diğer türlü sadece belli bir katkı yapıyor yinede şebekeden kullanıyor belli bir miktarını

sakın denemeyin 2 eviricide farklı frekans saykılların da çalışacağı için olumsuz bir sonuç doğuracaktır , ayrıca üretilen enerji şebeke sistemine dağılacaktır ( sayaçtan sigorta kapatılmazsa ). onun yerine 5 kw bir akıllı invertör alıp hem depolamayı hem de evin genel ihtiyacını karşılamanız daha doğru ve verimli olur.

ongrid sistem frekansı ayarlayara vermiyormu sisteme ben öyle biliyorum ama

Bir sorum daha var 14 adet 320w monocristal panel var günlük ne üretir bu paneller

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,904
Son üye
teknikbilimlers31

Yeni konular

Geri