Omron plc sorunu ( 19 Aralık 2007 )

sayginay

Üye
Omron Junma serisi ServoSürücüleri kullanarak, Mechatrolink II ağ üzerinden 16 eksen servo motor kontrolü ile ugraşıyorum.Sistemde bir adet encoder var ve bunula elektronik Cam uygulaması yaptım.0-360 decere arasında istedigim derecelerde istedigim servoları On yapıp çalışırabiliyorum(İstedigim hız ve istedigim dercere döndürerek).Problemim bu servolarda bulunan origin seacrh fonksiyonunun dogru şekilde nasıl kullanabilirim.Birde bu fonksiyonu dışardan harici bir endüktif swic ile yapmak istiyorum.Bunun nedeni bie paketleme makinasını Stop a bastığımda başlangıç pozisyonuna getirmek.
Kolay Gelsin
Saygın Ay

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
sayginay ' Alıntı:
Omron Junma serisi ServoSürücüleri kullanarak, Mechatrolink II ağ üzerinden 16 eksen servo motor kontrolü ile ugraşıyorum.Sistemde bir adet encoder var ve bunula elektronik Cam uygulaması yaptım.0-360 decere arasında istedigim derecelerde istedigim servoları On yapıp çalışırabiliyorum(İstedigim hız ve istedigim dercere döndürerek).Problemim bu servolarda bulunan origin seacrh fonksiyonunun dogru şekilde nasıl kullanabilirim.Birde bu fonksiyonu dışardan harici bir endüktif swic ile yapmak istiyorum.Bunun nedeni bie paketleme makinasını Stop a bastığımda başlangıç pozisyonuna getirmek.
Kolay Gelsin
Saygın Ay

şayet sisteminde bir adet plc olsa idi olurdu..cj veya cs serisi plc ye bağlayabilieceğin CJ1W-NCF71 motion control kartı ile halledebilirisin. bu kartta opsiyonel olarak homing input girişi var .istersen kullandığın encoderin z fazını veya başka bir sivici kullanabilirisn.
bu arada Cx-motion programı kullanman gerekiyor.

Zaten sistemde CJ1M serisi CPU ve NCF71 modülü var.CX-MotionNCF ile servo parametrelerine ulaşıyorum istersek PLC deki program yolu ile de parametre yükleyebiliriz.dediginiz giriş NCF71 modülünde yok bu müdülde sadece Mechatrolink haberleşme portu var başka da birşey yok.dediginz giriş servo sürücüde olabilir sonra paramterelerden bir takm ayarlar gerekebilir die düşünüyorum.İlgilendigin için teşekkür ederim.

Forum istatistikleri

Konular
128,210
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri