Omron plc hata göstermeden hataya düşmesi

ergn10

Üye
herkese kolay gelsin. Fabrikada iki farklı modelde iki makina var. ikisinin plc leri farklı modelde. Sorunum şu : makinanın birinin hızlarında yükseltme yaptığımızda . diğer makinanın çalışması değişiyor. Yani Durması gereken motor çalışıyor. Fakat plc ye bağlandığımızda online olduğumuzda hiç bir hatalı çalışma yok. Tespitlerim arasında topraklama geldi onu yeniden çektim olmadı.
Birde iki makinanın beslemesı aynı 100 amperlik termik manyetik şalterden geliyor burada sorun olabilir mi ? teşekkürler şimdiden

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
herkese kolay gelsin. Fabrikada iki farklı modelde iki makina var. ikisinin plc leri farklı modelde. Sorunum şu : makinanın birinin hızlarında yükseltme yaptığımızda . diğer makinanın çalışması değişiyor. Yani Durması gereken motor çalışıyor. Fakat plc ye bağlandığımızda online olduğumuzda hiç bir hatalı çalışma yok. Tespitlerim arasında topraklama geldi onu yeniden çektim olmadı.
Birde iki makinanın beslemesı aynı 100 amperlik termik manyetik şalterden geliyor burada sorun olabilir mi ? teşekkürler şimdiden
1-Her iki makinanın motor kabloları aynı kanaldan giderse etkilenir kablonun kalitesiyle alakalı
2-analog referans kablolarını kontrol et parazit kapmasın blendajlı olsun.
3-plc 24vdc beslemeleri aynıysa ayır.

1-Her iki makinanın motor kabloları aynı kanaldan giderse etkilenir kablonun kalitesiyle alakalı
2-analog referans kablolarını kontrol et parazit kapmasın blendajlı olsun.
3-plc 24vdc beslemeleri aynıysa ayır.
cvp için teşekkürler iki makinanın da kablosu aynı TMŞ den çıkıyor aynı kanal üzerinden geliyor. plc 24 volt beslemeleri tek faz girişli ve ayrı. PLC beslemesini 3 faz girisli yapsam faydası olur mu. ( omronlarda problem oluyor diye duymuştum). Son olarak her makinayı ayrı TMŞ den alsan faydası olur mu Teşekkür ederim

cvp için teşekkürler iki makinanın da kablosu aynı TMŞ den çıkıyor aynı kanal üzerinden geliyor. plc 24 volt beslemeleri tek faz girişli ve ayrı. PLC beslemesini 3 faz girisli yapsam faydası olur mu. ( omronlarda problem oluyor diye duymuştum). Son olarak her makinayı ayrı TMŞ den alsan faydası olur mu Teşekkür ederim
PLC beslemesini 3 fazı destekliyorsa yapabilirsin sıkıntı yok kabloların blendaj topraklamalarını kontrol et .
PLC omronun hangi serisi.

Yani Durması gereken motor çalışıyor. Fakat plc ye bağlandığımızda online olduğumuzda hiç bir hatalı çalışma yok. Tespitlerim arasında topraklama geldi onu yeniden çektim olmadı.

Sürücüyü nasıl çalıştırıyor? rs-485 gibi haberleşmeden mi? Yoksa dışarıdan kontaklardan mı? rs-485 üzerinden ise haberleşme kablon blendajlı mı? Haberleşmede sorun olup sürücü durma komutunu almıyor olabilir. Harici terminallerden sürüyorsan terminale verdiğin rölenin kontağı yapışmış olabilir mi? Röleyi kontrol edebilirsiniz.

teşekkürler dedikleriniz kontrol edeceğim bu arada omron plc nx serisi

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri