omron cp1l plc yardım(acil)

nanit

Üye
elimde bir adet omron cp1l-em plc mevcut bu plc ile kaynak makinasını kontrol ederek bir takım işler yaptırıyorum programı yazıp çalıştırdım sıkıntı yoktu bir süre sonra daha önce hiç yapmadıgı hareketler yapmaya başladı algoritmamda hiç olmayan olaylar oluyor ve nasıl oluştugu hakkında hiç bir fikrim yok olmaması için bir sürü ek şeyler yaptım çok nadirde olsa yine yapıyor makina kendine zarar veriyor böyle birşey yaşamış olanlarınız varmı aranızda bunun nedeni ne olabilir şimdiden teşekkürler

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Kaynak makinaları kaynak anında yüksek frekans ürettiği için olumsuz yönde etkileniyor olabilir. Öncelikle iyi bir topraklama yapmanızı vekullanılan kabloların blendajlı olması lazım.

Kaynak makinaları kaynak anında yüksek frekans ürettiği için olumsuz yönde etkileniyor olabilir. Öncelikle iyi bir topraklama yapmanızı vekullanılan kabloların blendajlı olması lazım.
benimde aklıma parazitlenme geldi brendajlı kablo kullanıyorum ve ups ile panoyu besliyorum sistemde 4 kaynak makinası var nasıl bir topraklama yapmam gerekir

Makinanın gövdesini ve plc besleme girişini toprak bağlantısı yapmalısınız.

plc nin besleme hattında izolasyon trafosu kullanın...örneğin AC220 - AC-220V...

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri