Okulda Elektrık Arızası

tşkler arkadaslar seksonerden kaynaklanan arızadan dolayı tam kapanmamıs dıye dusundum ayarladık seksonerı aksam baktım yıne aynı seyı tekrarladı og dusuyo aksam olunca trafonun kademesını dusurduk sıkıntı ortadan kalktı tşkler

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
tşkler arkadaslar seksonerden kaynaklanan arızadan dolayı tam kapanmamıs dıye dusundum ayarladık seksonerı aksam baktım yıne aynı seyı tekrarladı og dusuyo aksam olunca trafonun kademesını dusurduk sıkıntı ortadan kalktı tşkler
Kademe düşürerek sekonder gerilimi arttırdınız. Yani problem gerilim düşüklüğüydü öyle mi? Yaptığınız işlem Y.G. değeri stabil değilse tehlikeli olabilir. Benzer şekilde uygulama yapan bir arkadaşımı uyardığım halde beni dinlememiş Y.G. değeri yükseldiğinde fazlar arası gerilimin 480-490V'a çıktığını gözlemlemiş ve epeyde bir hasarla karşı karşıya kalmıştı. Aman dikkat !

Forum istatistikleri

Konular
128,312
Kullanıcılar
450,148
Son üye
AİŞTAR

Yeni konular

Geri