Notebook bataryası - adaptör uyumu nasıl anlaşılır

ctnkyw

Üye
Bataryanın üzerinde DC 10.8V / 10.8V - 44Wh

Şarj cihazının üzerinde ise,
INPUT: 100-240V - 50-60Hz (1.5A)
OUTPUT: 19V - 3.95A (3.95A) yazıyor.

Diğer şarj cihazının üzerinde de,
INPUT: 100-240V - 50/60Hz 1.8A
OUTPUT: 15V - 6.0A , 16V - 5.6A , 18.5V - 4.8A , 19V - 4.7A , 19.5V - 4.6A , 20V - 4.5A yazmakta

şimdi hangi ikisi daha uyumlu emin değilim. batarya şarj olmuyor veya performansı çok düşük. belki de bataryanın ömrü bitmiştir. yeni batarya almadan uyum problemi var mı yok mu emin olmak istiyorum.
elektrik değerleri genel olarak nasıl okunur ondan da emin değilim. yardımcı olursanız sevinirim. teşekkürler.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Bataryanın üzerinde DC 10.8V / 10.8V - 44Wh

Şarj cihazının üzerinde ise,
OUTPUT: 19V - 3.95A (3.95A) yazıyor.

Diğer şarj cihazının üzerinde de,
INPUT: 100-240V - 50/60Hz 1.8A
OUTPUT: 15V - 6.0A , 16V - 5.6A , 18.5V - 4.8A , 19V - 4.7A , 19.5V - 4.6A , 20V - 4.5A yazmakta

şimdi hangi ikisi daha uyumlu emin değilim. batarya şarj olmuyor veya performansı çok düşük. belki de bataryanın ömrü bitmiştir. yeni batarya almadan uyum problemi var mı yok mu emin olmak istiyorum.
elektrik değerleri genel olarak nasıl okunur ondan da emin değilim. yardımcı olursanız sevinirim. teşekkürler.
19 volt 4.7 amper olanı ucunu kullanacaksınız. Şarj aletinin batarya ile bir ilgisi yok. Bataryayı anakart şarj ediyor. Büyük ihtimalle bataryanız ölmüştür.

19 volt 4.7 amper olanı ucunu kullanacaksınız. Şarj aletinin batarya ile bir ilgisi yok. Bataryayı anakart şarj ediyor. Büyük ihtimalle bataryanız ölmüştür.

hızlı yanıt için teşekkürler hocam. basit bi soru belki ama bu kanıya nasıl vardınız? nasıl hesaplanıyor yani hangisine denk geldigi.

bu arada 19v-4.7a diye bi başlık yok yani ayrı bi şarj aleti, onun üzerinde yazan değerler bunlar.

kran buyuk ise, 19 voltolanı, 10.ınc ise, 15 volt yazan şarj aletini seçin..

Yanlış yerden mantık yürütüyorsunuz.

Bilgisayarın alt tarafında ki etiketinin fotoğrafı yada cihazın tam modelinin ismi var mı?

Son düzenleme:
OUTPUT: 19V - 3.95A (3.95A)

sabit şarj cıhazı kullanın .
laptop toshiba mı , yoksa sony veya diğer

OUTPUT: 19V - 3.95A (3.95A)

sabit şarj cıhazı kullanın .
laptop toshiba mı , yoksa sony veya diğer

toshiba L505. eski cihaz esasen, bataryası da yıllardır kullanılmadığı için ölmüş gibi. yan sanayi batarya da almak pek istemiyorum. bi kaç gündür kullanıyorum, sanki pil performansı biraz arttı gibi. önceden direk kapanıyordu, şimdi bi beş dk veriyor bana. bana da bu yeter esasen.

toshiba L505. eski cihaz esasen, bataryası da yıllardır kullanılmadığı için ölmüş gibi. yan sanayi batarya da almak pek istemiyorum. bi kaç gündür kullanıyorum, sanki pil performansı biraz arttı gibi. önceden direk kapanıyordu, şimdi bi beş dk veriyor bana. bana da bu yeter esasen.

laptop bataryaları genelde lithium ion hücrelerden oluşur her hücre 3.7 volt elektrik depolar sizin bataryanız 10.8v olduğuna göre 3 hücreli bir bataryanız var.
yüksek ihtimalle hücrelerden birinin kapasitesi düşmüştür hücreler birbirine seri bağlı olduğu için diğer sağlam olan hücrelerdeki depolanmış elektriktende faydalanamıyorsunuz.

laptop bataryaları genelde lithium ion hücrelerden oluşur her hücre 3.7 volt elektrik depolar sizin bataryanız 10.8v olduğuna göre 3 hücreli bir bataryanız var.
yüksek ihtimalle hücrelerden birinin kapasitesi düşmüştür hücreler birbirine seri bağlı olduğu için diğer sağlam olan hücrelerdeki depolanmış elektriktende faydalanamıyorsunuz.
bunu ankara'da yaptırabileceğim bir yer var mıdır sizce? yan sanayi batarya almak son tercihim çünkü.

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,903
Son üye
furoz6868

Yeni konular

Geri