Normalde kapalı push buton neden hiçbir yerde yok?

Sifiryedi

Üye
arkadaşlar oluşturduğum bir devrede bir swicth kullanıyorum. normalde kapalı olarak çalışıyor. swicth yerine buton aradım ama heryerde normalde açık buton bulunmakta. yada çok kaba olarak elektrik mazlemeleri satılan yerlede emas markasının ürettiği butonlar mevcut. kibar küçük normalde kapalı buton duyan bilen varmı acaba? aşağıda görselleri mevcut olanlar normalde açık buton, bu tip bunlara benzer ürün arıyorum, bulmamız için farklı bir şekilde mi aratacağım. link olarak tavsiyeniz varsa çok makbule geçer. teşekkürler.

Ekli dosyalar

• yesil-push-buton.jpg
    yesil-push-buton.jpg
    16.7 KB · Görüntüleme: 11
  • 10340484087858.jpg
    10340484087858.jpg
    17.8 KB · Görüntüleme: 10
Son düzenleme:
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
arkadaşlar oluşturduğum bir devrede bir swicth kullanıyorum. normalde açık olarak çalışıyor. swicth yerine buton aradım ama heryerde normalde kapalı buton bulunmakta. yada çok kaba olarak emasın ürettiği butonlar mevcut. kibar küçük normalde açık buton duyan bilen varmı acaba? aşağıda görselleri mevcut normalde açık buton bulmamız için farklı bişekildemi aratacağım. link olarak tavsiyeniz varsa çok makbule geçer. teşekkürler.
Bu resmini verdiğiniz örnekler normalde açık buton değil mi?
Basınca devre yolu kapanıyor.
Yani ben epeyce satın aldım da.
Onun için soruyorum.

.
Yeni anladım
Siz basınca devre yolunu açıp kesen buton arıyorsunuz

Son düzenleme:
Bu resmini verdiğiniz örnekler normalde açık buton değil mi?
Basınca devre yolu kapanıyor.
Yani ben epeyce satın aldım da.
Onun için soruyorum.

.
Yeni anladım
Siz basınca devre yolunu açıp kesen buton arıyorsunuz

evet aynen bastığımda tuşa iletimi kesmesi gerekiyor. böyle bir buton bulamıyorum.
bu linkteki ürünler devre üzerinde kullanılıyor. benim aradığım montajını yapabileceğim bir ürün lazım.. elektrik malzemeleri satan yerlerde bolca var. fakat onlarda çok büyük ve gereksiz çirkin.? alternatif arıyorum.?

başlığı ve genele anlamda hatalı olan yerleri düzelttim konuyu çözmeye çalışıyorum. teşekkürler

Moderatör tarafında düzenlendi:
Aklıma tek çare geliyor modifiye.
Modifiye edilebilir bir tür lazım size.
Şimdi aklıma gelmedi ama basınca basıldığı yerde kalan ve devreye yol veren butonlar var.3 yada genelde 6 bacaklı ( ismini hatırlıyabilsem) çokça satılıyor.
Onların iç kısmını modifiye edip.
Takılı kalmasını sağlayan parçayı söktüğünüzde işiniz görülür.

Bana da lazım oldu şimdi ama sadece burada buldum. Piyasa dilinde
""telsiz butonu 6 bacaklı""
Gerçek adını hatırlayamadım

22 ve 30 a bakın.

http://elektrocelebi.com/kategori.php?id=58&uid=55

Kusura bakmayın URL'yi bir türlü düzenliyemedim.
Ama bu firmada telsiz butonu ya da Mike butonu diye aratırsanız özellikle 22 ve 30 numaralı ürünler sizin işinizi görür
Butonların düğmeleri yok ayrıca satın alacaksınız
Zamanında çok yaptım ben bu işi. Şimdi hatırlaDım kesinlikle işinizi görecektir.
Ama en fazla yarım amper 1 amper

Aklıma tek çare geliyor modifiye.
Modifiye edilebilir bir tür lazım size.
Şimdi aklıma gelmedi ama basınca basıldığı yerde kalan ve devreye yol veren butonlar var.3 yada genelde 6 bacaklı ( ismini hatırlıyabilsem) çokça satılıyor.
Onların iç kısmını modifiye edip.
Takılı kalmasını sağlayan parçayı söktüğünüzde işiniz görülür.

Bana da lazım oldu şimdi ama sadece burada buldum. Piyasa dilinde
""telsiz butonu 6 bacaklı""
Gerçek adını hatırlayamadım

22 ve 30 a bakın.

http://elektrocelebi.com/kategori.php?id=58&uid=55

teşekkür ederim üstad mantık güzeldi, ama switch buton diye bir ürün gördüm yönlendirdiğin sitede. sürekli kullanımda mantıklı geldi. araştırmaya devam ediyorum.

Ben şahsen denenmiş olanı yazdım hocam kesinlikle işinizi görür.
Sadece dış göbek kısmındaki Çelik teli kargaburun pense ile çıkartacaksınız. O zaman bastığınız zaman geri yerine gelir yani basılı kalmaz

En güzeli kendinizin bizzat gidip oradan ya da başka bir yerden alması.

Hayret bir şey ya 10 yılönce elektronikçilerde en çok bulunan buton Şimdi Türkiye'de sadece o adam da var.

Memleketin haline bak.
Ama led sorsan hepsinde kilo ile şerit LED var

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler