Noktadan noktaya link ile ip kamera

thg

Üye
merhaba cevaplarınız benım için cok onemli bir iş kesfi yapıldı burada 6 adet ip kamera olacak fakat merkez ile kameraların yerleri yaklasık 200 metre civarında ve kablo çekim işi cok uzun sürer biraz arastırma yaptım noktadan noktaya link ile görüntü alabilcegimi düsünüyorum daha önce kurup sorun yasamayan ve bilgi paylaşmak isteyenlere simdiden tesekkür ederim.

varsayalım sistem odasından catıya cat6 kablo çekip noktadan noktaya linklerin montajlarını her kameranın karsılıklı olan antenlerini engel olmadan konumlandırdım ve catıda ki her alıcının data cıkısını 8 li data switch e bagladım ve sistem odasından gelen kabloyuda o switch e bagladım buraya kadar tamam benim ihitiyacım hangi özellikte bir ürünü kullanmak olur antenlerin en uzagı 200 metreden ama yinede 500 metre olarak dusunmek iyi olur. kameralar ip 2 mp yada 3 mp olacak

merhaba cevaplarınız benım için cok onemli bir iş kesfi yapıldı burada 6 adet ip kamera olacak fakat merkez ile kameraların yerleri yaklasık 200 metre civarında ve kablo çekim işi cok uzun sürer biraz arastırma yaptım noktadan noktaya link ile görüntü alabilcegimi düsünüyorum daha önce kurup sorun yasamayan ve bilgi paylaşmak isteyenlere simdiden tesekkür ederim.

varsayalım sistem odasından catıya cat6 kablo çekip noktadan noktaya linklerin montajlarını her kameranın karsılıklı olan antenlerini engel olmadan konumlandırdım ve catıda ki her alıcının data cıkısını 8 li data switch e bagladım ve sistem odasından gelen kabloyuda o switch e bagladım buraya kadar tamam benim ihitiyacım hangi özellikte bir ürünü kullanmak olur antenlerin en uzagı 200 metreden ama yinede 500 metre olarak dusunmek iyi olur. kameralar ip 2 mp yada 3 mp olacak
Öncelikle sistemi kurdunuz mu ? Kurduysanız nasıl bir yol izlediniz ve verimlimi ? Bilgilendirirseniz sevinirim.
Benimde kırsalda bir köye giriş çıkışların kontrolünün sağlanması için merkez ile kameraların arası 300 er metre olan iki noktaya kamera (toplamda en fazla 8 adet) kurulumu yapma ihtimalim var. Aynı sizin durumunuz gibi kablo çekim işi çok uzun süreceği için alternatif çözümler arıyorum.
Aklımda birkaç fikir var fakat sistem verimliliği konusunda hangisi iyi tecrübe eden arkadaşlardan yardım rica ediyorum.
1) Noktadan noktaya kamera ve internet aktarımı.(fakat birbirini görmeyen noktalar için sorunlu bir sistem yada köprüleme atılarak çözülebilir.)
2) Sim kart destekli routerler sayesinde kamera kurulacak yere sistemi kurup internet uygulaması üzerinden izleme.(Bu durumda iki direğe ahd sistem kurmayı düşündüm maliyetin düşmesi için)
3) Kablolu sistem fakat çok uğraştırıcı ve zor bir seçenek.
Yukarıda saydıklarım benim aklıma gelenler tecrübeli arkadaşlar nasıl yapıyor bilgi paylaşımlarını rica ederim.

Birde seyahatlerimde dikkatimi çeken jandarmanın yollara kontrol amaçlı kurmuş olduğu kamera sistemleri nasıl çalışıyor bilen arkadaşlar bu konuda da tecrübelerini paylaşırlarsa sevinirim? Bu sistemi kullanarakta kurulumu yapabilirim diye düşünüyorum.

point to point yaparsan internet hızıda iyiyse ve arada ağaç duvar dağ taş yoksa dediğin olur. kameraların olduğu yere client kur modemin olduğu yerede access point kurarsan görüntü alırsın

Forum istatistikleri

Konular
127,960
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri