Multimetre yanlış bağlama

Karaman70

Üye
Merhabalar. Siparişteki Multimetrem geldi ve evde bir kaç ölçüm yapmak istedim. Amper ölçerken uçların seri bağlanması gerekiyormuş fakat ben voltaj ölçer gibi probun artıyı şarjdaki cihazın artısına, eksiyi de şarjdaki cihazın eksisine bağlayıp bu şekilde birçok adaptör ölçtüm. Multimetre halen çalışıyor fakat zarar vermiş olma olasılığım var mı diye düşünüyorum yeni aldığım cihaza

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
cihazın kalitesi onemli böyle durumlarda normalde en fazla cihz içindeki sigorta atar herhangi bir durumda kalitesiz bir cihazsa her şey olabilir fluke ile ohm kademesinde iken voltajda olçsen sorun olmuyor

İçime sinmedi, yeni cihazı söktüm. İçinde herhangi bir olumsuz durum göremedim.

Kaliteli bir multimetre ise yüksek akım olmadığı sürece bir sorun olmuyor akım yüksek oluncada propların kabloları yanıyor başıma gelmişti kaploları değişerek kullanmaya devam edebilirsin.

Kaliteli bir multimetre ise yüksek akım olmadığı sürece bir sorun olmuyor akım yüksek oluncada propların kabloları yanıyor başıma gelmişti kaploları değişerek kullanmaya devam edebilirsin.
Evde Şebeke akımını ölçmeye çalıştım, onu da yanlış yapmışım. Cihazı ampere aldım. Probun bir ucunu şebeke prizinin bir gözüne,diğerini de diğer göze sokmamla şartel attı fakat cihazı kontrol ettim bi sorun göremedim

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri